31 bin m2’lik klasik otomobil müzesi

Bir otomobil müzesi düşünün 31 bin m2 ve içinde zaman zaman 1000 adete ulaşan klasik otomobil, motosiklet ve kamyonları hayal edin …

Amerika Birleşik Devletlerinin Philadelphia bölgesinde bulunan Classic Auto Mall isimli müze meraklıları için tam anlamı ile bir cennet.

Müze 1985 yılında mobilya ve mobilya malzemeleri üzerine satış yapan bir binanın satın alınması ile oluşturulmuş. Sadece bina restorasyonu için 3 milyon dolar harcanarak otomobil müzesi haline getirilmiş.

Classic Auto Mall bir müze olmasının dışında bir çok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Otomobil kulüplerinin üyelerinin buluşmak için bir araya geldiği, klasik otomobilleri için parça arayanlar ve en önemlisi klasik otomobil satmak yada almak isteyenler burayı ziyaret ediyorlar.

Bünyesinde 400’den fazla satılık klasik aracın olduğu Classic Auto Mall  restore edilmiş, edilmemiş, özel üretim yada ahırlarda veya depolarda bulunan araçları satıyor.

İlanları olan tüm araçların güncel durumları, eksikleri, paslı parçaları vb detayları ilan detaylarında verilmiş durumda

Satılıklar listesine buradan ulaşabilirsiniz. 

Şimdi gelelim bu muazzam büyüklükte ve içinde çok özel klasiklerin olduğu bu müzeyi drone ile gezmeye.  Nick Lang adındaki görüntü yönetmeninin çekmiş olduğu video klasik otomobil severlere iç çektirecek gibi görünüyor.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.