Yeni Skoda Slavia test sürüşünde yakalandı

Yeni Skoda Slavia test sürüşünde yakalandı

Skoda köklerine bir vurgu olarak Slavia adında konsept bir otomobili sergilemişti. Cabrio ve iki kişilik olan bu otomobil Skoda meslek okulu öğrencileri tarafından tasarlanmış ve inşa edilmişti.

Skoda öğrencileri bu tasarım için markanın 1957 yılında ürettiği 1100 OHC modelini referans almışlar. Markanın kuruluşunun 125. yıl dönümü için ortaya çıkan bu konsept modele Slavia adı verilmiş.

Üretime geçmeyecek olan konsept Slavia’nın adı Skoda‘nın yeni modeline verilmiş. Temel olarak Skoda Fabia mühendisliğini kullanan model Fabia’dan farklı olarak sedan bir otomobil. Volkswagen grup şirketlerinden bir olan Skoda aslında tamamen yeni bir tasarım ile karşımıza çıkmayacak. Volkswagen’in güney Amerika için ürettiği Virtus adında bir modeli  mevcut. Polo’nun sedan hali olan bu otomobil Skoda markası için Slavia adını kullanarak yollara çıkıyor.

MQB A0 platformunu kullanan Slavia B segmenti sedan bir otomobil olarak kayıtlara geçiyor. Volkswagen Virtus ile ortak gövde panelleri kullanacak olan bu yeni Skoda modeli ilk olarak Hindistan pazarına sunulacak. İlk olarak Hintliler için satışa sunulacak olsa da devamında küresel çapta satışı yapılacak.

Yeni Skoda Slavia test sürüşünde yakalandı

Motor ve vites seçenekleri sırası ile

.94 hp (70 kW / 95 PS) veya 109 hp (81 kW / 110 PS) üreten turboşarjlı 1.0 TSI üç silindirli motor
148 hp (110 kW / 150 PS) turboşarjlı 1.5 TSI dört silindirli
5 ve 6 ileri manuel ayrıca DSG

Yeni Skoda Slavia test sürüşünde yakalandı

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.