Yeni Skoda Fabia 4 mayısta geliyor

Yeni Skoda Fabia 4 mayıs tarihinde yapılacak lansman ile görüntülenecek.

 

Eski Çek ve günümüzde Alman markası olan Skoda‘nın Fabia modeli ilk defa 1999 modelinde yollara inmişti. 2007 yılında ikinci nesil ve 2015 yılında ise üçüncü nesil Fabia satışa sunulmuştur.

2014 yılında sınıfının en güvenli otomobili ve 2015 yılında ise yılın otomobili olarak seçilerek önemli başarıları hanesine yazdırmayı başarmıştır. VAG grubunun bir üyesi olan Skoda Fabia Volkswagen Polo ve Seat İbiza ile ortak platform üretimidir.

Dördüncü nesil Skoda Fabia

Üretimine başlandığı 1999 yılından günümüze kadar Avrupa’da 3 milyon 418 bin 332 adet satılan Fabia için ilk olarak tasarım eskizleri yayınlandı. Bir çok otomobil modelinin ilk tasarım görüntüleri çok etkileyici olup sonrasında ortaya çıkan ürün ise genellikle hayal kırıklığı olmaktadır. Yeni Fabia’da meraklılarını önce heycanlandırıyor ve sonrasında ortaya çıkan vasat tasarım ile yarattığı etkiyi kaybediyor.

Yeni Fabia ve hayal kırıklığı

Yayınlanan ilk tasarım görselleri birbirine benzeyen sıkıcı otomobillerden çok farklı otomobil olacağına işaret ederken ne yazık ki beklenen olmadı. Skoda hayranları belki zamanla bu sıradan otomobile alışabilir ama keşke ilk görsellere yakın bir otomobil olsa idi demeden edemiyoruz.

Motor seçenekleri  ve ölçüler
  • 1.0 litre atmosferik 3 silindir 65 ve 80 beygir – 5 ileri manuel
  • 1.0 litre turbo beslemeli 3 silindir 95 ve 110 beygir – 5 ileri manuel ve 6 ileri DSG
  • 1.5 litre turbo beslemeli 4 silindir 150 beygir – 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG
  • Uzunluk: 4,107 mm
  • Genişlik: 1,780 mm
  • Dingil mesafesi: 2,564 mm
  • Bagaj hacmi: 380 litre

Skoda’nın kan ile çalışan modeli Ferat için buraya tıklayabilirsiniz

skoda ferat 110 supersport 1

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir