Yeni Skoda Enyaq Coupe iV

Yeni Skoda Enyaq Coupe iV

Çek’ler kan ile çalışan araba yapmayı bırakalı çok oldu. Yanlış okumadınız “Skoda Ferat” kan ile çalışan bir korku filmi karakteri idi.

skoda ferat 110 supersport 1

 

Skoda bugün tamamen elektrikli SUV’si Enyaq iV için yeni bir gövde stili tanıttı. Yeni Enyaq Coupe iV Coupe tarzı bir tasarıma sahip yeni versiyon oldu. 

Üç donanım seviyesinde sunulan MEB tabanlı yeni Skoda Enyaq Coupe iV, eğimli tavan çizgisi sayesinde gelişmiş aerodinamik verimlilik elde ediyor. EV’ye standart modele göre bir gelişme olan 0,234’lük bir sürtünme katsayısı sahip. Daha aerodinamik tasarım ve aracın düşük ağırlığı ile birleştiğinde, menzili artırılırmış.

En düşük güç seviyesi olan Enyaq iV 80 tek motoru 201 hp üretiyor. RWD Enyaq Coupe iV 80, 82kWh (77kWh net) aracın WLTP test döngüsünde 531 km  gitmesine sağlıyor. Enyaq iV 80 tek motoru 201 hp üretiyor.

Tek motorlu ve RWD iv80 dışında iV 80x ve Enyaq Coupe iV vRS (veya RS), dört tekerleğe de güç vermelerini sağlayan ikinci bir elektrik motoruna sahip. Enyaq Coupe iV 80x 261 hp (265 PS/195 kW) güç üretiyor.

Skoda Enyaq vRS iV

Yeni Skoda Enyaq Coupe’nin en güçlü versiyonu vRS olarak kayıtlara geçiyor. 295 hp (220 güç ve 460 Nm tork eğrisi ile 0-100 km hızlanması 6.5 saniye.

vRS diğerlerinden farklı olarak ön lastikler 15mm arka lastikler ise 10 mm daha geniş iz mesafesine sahip. iv 80 ve iv 80x versiyonların 20 inç vRS’te ise 21 inç jant sunuluyor. Tüm Enyaq versiyonlarının içi geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşturulmuş. Sadece vRS için sunulan delikli deri döşemeler ve karbon fiber detaylara sahip SportLine paketi bulunuyor.

Tüm modeller, 5,3 inçlik bir gösterge ekranı ve 13 inçlik bir merkezi dokunmatik ekran ile birlikte gelir ve eğimli tavana rağmen geniş bir iç alan sunmayı başarıyor.  Skoda Enyaq Coupe iV, standart gövde stilinin 585 litre (20,6 fit küp) hacmine kıyasla 570 litre (20,1 fit küp) bagaj alanına sahip.

Mart ayında yeni Skoda Enyaq Coupe iV İngilterede satışa çıkacak. Fiyatı ise halen daha belli değil.

 

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir