Yeni Polo daha dijital ve akıllı

Ne kadar dikkatli bakarsanız bakın, bazıları göründüğünden fazlasıdır. Modern dokunuşlarla yeniden yorumlanan kompakt gövdesinin ardında sakladığı geniş iç mekanı ve yükleme kapasitesi, Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist” ve IQ.LIGHT – LED Matrix farlar gibi premium otomobillerde görmeye alışık olduğumuz teknolojileri, hiçbir zaman değişmeyen Volkswagen üretim kalitesi ve sağlamlığıyla Yeni Polo, şimdi sizi bekliyor.

Arkanıza yaslanın ve kendinizi dijital ve akıllı Yeni Polo’ya bırakın. Sayfanın sonuna geldiğinizde siz de Yeni Polo ile bizzat tanışmak isteyeceksiniz.

IQ.LIGHT – LED Matrix farlar

Yeni Polo’nun aydınlatma alanında otomotiv endüstrisinin en gelişmiş teknolojik seviyesini ifade eden IQ. LIGHT – LED Matrix farları aktif sürüş güvenliğini en üst düzeyde desteklerken, Yeni Polo’nun gece trafiğinde ışıldamasına da katkı sağlar. Sistemi yöneten yapay zeka algoritması ile birbirinden bağımsız olarak açılıp, kapatılabilen ve her bir farın içinde bulunan çok sayıda LED modül, farklı hava ve yol şartlarında en optimum aydınlatmayı garanti altına alır. IQ. LIGHT – LED Matrix farlar, ayrıca düşük enerji tüketimleri ile yakıt ekonomisine de katkıda bulunur.

Led stop lamnbaları

Yeni Polo’nun tüm donanım seviyelerinde kullanılan LED Stop Lambalarının düşük enerji tüketimi ve uzun ömürleriyle ekonomi, yenilikçi bir ışık imzası tasarımı ile buluşur. Yeni Polo’nun bu üstün aydınlatma sistemleri, Style donanım seviyesinde bulunan IQ. LIGHT – LED Stop lambalarının dinamik sinyalleri ve animasyonlu fren lambaları ile birleştiğinde trafikte erken fark edilmenin iki temel avantajını size yaşatır: Güvenlik ve ilgi dolu bakışlar.

Panoramik açılır cam tavan

Yeni Polo’nun Panoramik Açılır Cam Tavanı, tüm tavan genişliği boyunca uzanan devasa cam yüzeyiyle, Yeni Polo’nun şık ve sportif tasarımına katkı sağlarken işlevselliği de ön planda tutar. Karartılmış ve yüksek kaliteli bir stor güneşlikle donatılmış bu Panoramik Açılır Cam Tavan, elektrikli olarak tamamen açılabilir veya yukarıya doğru kaldırılarak havalandırma pozisyonunda ayarlanabilir. Bu sayede araç içinde hoş ve doğal bir aydınlatma sunarken, gökyüzünün tüm güzelliğiyle rahatça görülmesini de sağlar.

 

Alüminyum alaşım jantlar

Hangi motor ve donanım seviyesini seçerseniz seçin Yeni Polo, standart olarak sunulan 15” ve 16” çapındaki alüminyum alaşımlı jantları ve geniş tabanlı lastikleriyle yola en yüksek seviyede tutunur. Ancak elbette kendi Polo’nuzun hangi jant ve lastik kombinasyonuna sahip olacağına karar vermek tamamen size kalmış!

Standart seçeneklerin dışında farklı çaplara, tasarımlara, renklere ve cilalama tekniklerine sahip alüminyum alaşımlı jantlar arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Dijital gösterge paneli – Active info display

Klasik hız ve devir göstergesinin dışında, navigasyon haritasını, dinlemekte olduğunuz şarkının adını ve yol bilgisayarı verilerini bir arada mı görmek istiyorsunuz? Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”, 10,25” genişliğinde yüksek çözünürlüklü TFT LCD ekranıyla, tüm veri ve bilgileri direkt olarak görüş alanınıza yansıtır. Üstelik tüm bu veri ve bilgilerin nasıl gösterileceğini, kendi zevk ve tercihlerinize göre kişiselleştirebilirsiniz. Böylece hepsi tam istediğiniz gibi ve tam anlamıyla gözünüzün önünde olur.

Navigasyon

Hedefinize ulaşmanızı sağlayacak en kısa rotayı hesaplamak mı? Yoksa sıradaki şarkıya geçmek mi? Ya da araç ayarlarını değiştirmek mi istediniz? Hiç sorun değil! Yeni Polo’nun “Discover Pro” Navigasyon Sistemini de barındıran merkezi bilgi ve eğlence sistemi ekranı, tüm bu ihtiyaçlarınıza cevap verir.

  • Tüm bilgilerin Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display” üzerinden gösterimi.
  • 23,4 cm (9,2″) harekete duyarlı renkli dokunmatik TFT LCD ekran.
  • Toplam 4×20 Watt gücünde 6 adet hoparlör.
  • 4 adet USB girişi (Type C)

 

Mobil bağlantı ara yzü – App – Connect

Akıllı telefon uygulamalarınızı aracınızda güvenli ve rahat bir şekilde kullanmak ister misiniz? Yeni Polo’nun Mobil Bağlantı Arayüzü “App-Connect” sayesinde bunu yapmak her zamankinden daha kolay. Mobil Bağlantı Arayüzü “App-Connect”, seçilen uygulamaları ve içeriği doğrudan aracınızda rahatça kullanmanızı sağlar. Böylece müziklere, haberlere, haritalara, sesli kitaplara ve daha birçok sertifikalı uygulamaya erişiminiz inanılmaz derecede kolaylaşır. Volkswagen, güncel akıllı telefonlara bağlanmak için üç arabirim sunar: Apple CarPlay®, Android Auto® ve MirrorLink®.

Apple CarPlay® kapsamında akıllı telefon uyumluluğuna ilişkin bilgi almak için https://www.apple.com/tr/ios/carplay/ adresini, Android Auto®’ya ilişkin bilgi almak için https://www.android.com/intl/tr_tr/auto/ adresini, MirrorLink®’e ilişkin bilgi almak için ise https://mirrorlink.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Anahtarsız giriş ve çalıştırma

Çantanızda, pantolon ya da ceketinizin cebinde araba anahtarlarını aramaktan kurtulun! Anahtarları yanınızda bulundurduğunuz ve Yeni Polo’nuzla aranızdaki mesafe en fazla 1,5 metre olduğu sürece, kapılar ve bagaj kapağı sihirli bir değnekle dokunmuşçasına açılır.

Motoru çalıştırmak için de artık anahtara ihtiyacınız yok; “Engine Start” butonuna basarak Yeni Polo’yu çalıştırabilirsiniz. Eğer “Anahtarsız Giriş” çalışmıyorsa anahtar yanınızda değil demektir. Mutfak masasının üstünde mi kaldı acaba?

7 ileri Çift Kavramalı Şanzıman “DSG”

Konvansiyonel otomatik vites sistemlerinin yüksek yakıt tüketimi, yüksek ağırlık, düşük performans ve yüksek emisyon değerlerinden ibaret olan tüm kötü yönlerini ortadan kaldıran bu kompakt ve hafif şanzıman sistemi ile Yeni Polo, manuel vitesli modellerden bile daha yüksek performanslı, daha düşük yakıt tüketimine sahip ve daha çevreci.

Üstün mekatronik sistemi sayesinde Çift Kavramalı Şanzıman “DSG”, adeta ışık hızında bir üst vitese geçer ve bu sayede diğer otomatik şanzımanlarda karşılaşılabilen sarsıntı, hızlanmada kesinti ve güç kaybının tamamen önüne geçer. Volkswagen‘in motor sporlarında elde ettiği deneyimin bu mühendislik harikası ürünü, etkili performans, düşük yakıt tüketimi ve üstün sürüş keyfi için hizmetinizde.

TSI motor teknolojisi

Yeni Polo’nun motorları güçlü olduğu kadar ekonomik de. Bu nedenle otomobil kullanmayı seven; fakat yakıt tüketimini düşük tutmak isteyenler için Yeni Polo 1.0 TSI 95 PS motor, mükemmel bir seçenek.

Turboşarjlı Kademeli Enjeksiyon “TSI” teknolojisi, turbo boşluğuna sahip olmayan, en alt devirlerde dahi devreye girebilen hafif ve etkin bir egzoz turboşarjı ile Volkswagen‘in geçmiş FSI motorlarından gelen direkt benzin enjeksiyon sistemini birleştirir. Bu sayede çok daha küçük motor hacimlerinden, çok daha fazla beygir gücü (PS) ve çekiş gücü (Tork) elde edilir.

Defalarca Uluslararası Yılın Motoru “Engine of the Year” ödülü kazanan Volkswagen‘in efsanevi TSI motorlarını denemeden, yüksek performansı, düşük tüketimle birleştiren gerçek bir modern benzinli motorla karşılaşmamışsınız demektir.

Start stop sistemi

Start & Stop Sistemi, Yeni Polo dururken motoru otomatik olarak stop ettirdiği için yakıttan tasarruf sağlar. Mesela kırmızı ışıkta beklerken… Yeşil ışık yandığında ise motoru tekrar çalıştırmak için sadece debriyaja basmanız ya da Çift Kavramalı Şanzıman “DSG” ile donatılan Yeni Polo’larda frenden ayağınızı kaldırıp gaz pedalına götürmeniz yeterli.

Start & Stop Sistemi ile birlikte gelen Fren Enerjisi Geri Kazanımı da aynı şekilde otomatik ve etkilidir. Fren pedalına bastığınızda veya motor freni sırasında bir alternatör vasıtasıyla enerji üretilir ve bu enerji de aküde depolanır. Her damla yakıtın hesabınız tutan Yeni Polo, sizin yanınızda.

Yeni otonom sürüş asistanı – Travel assist

Yeni Polo’nun Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist”, sistemin içeriğinde barındırdığı radar, sensör ve kameralar yardımıyla şerit çizgilerini takip eder, fren ve gaz kararlarını otonom bir şekilde vererek önünde seyreden araç ile takip mesafesini koruyabilir ve gerektiğinde kontrollü bir şekilde şerit değiştirebilir.¹

  • “Travel Assist” özellikle otoyollarda ve çok şeritli yollarda, şeridinizi ve hız limitinizi korur; önünüzdeki otomobille aranızda güvenli bir mesafe olmasını sağlar.²
  • Çift Kavramalı Şanzıman “DSG”, trafik sıkışıkken ve dur-kalk trafikte sürüş keyfinizin artırır.

Sürücü her an için sistemi devre dışı bırakmaya hazır olmalıdır. Otomobili güvenli bir şekilde kullanma sorumluluğu yine sürücüye aittir. (Hız limitleri dahilinde)

Adaptif hız sabitleme

Adaptif Hız Sabitleyici “ACC”, önceden ayarladığınız hız limitini geçmenizi önler¹ ve önünüzde seyreden araçla aranızdaki mesafeyi korumanızı sağlar². Böylece dur-kalk trafikte ilerlerken Polo, tamamen otomatik olarak fren yapıp öndeki aracın arkasında durur ve bu araç ilerlemeye başladığında yine otomatik olarak yeniden hareket etmeye başlar (Çift Kavramalı Şanzıman “DSG” ile) (Maksimum 210 km/s hıza kadar ve  Hız limitleri dahilinde)

Kör nokta uyarı asistanı

Kör Nokta Uyarı Sistemi “Blind Spot Detection”, yan aynada bulunan LED ikaz lambaları aracılığıyla sizi kör noktanızdaki araçlara karşı uyarır¹. Bu ikaz lambaları, uyarıya rağmen şerit değiştirmek için sinyal verdiğinizde daha fazla dikkat çekmek için yanıp sönmeye başlar. Bu fonksiyon, 15 km/s hızdan itibaren çalışmaya başlar ve Çapraz Trafik Uyarısı “Rear Traffic Alert” ile birlikte gelir.

Çapraz Trafik Uyarısı “Rear Traffic Alert”, bir park alanından geri geri çıkarken başka bir aracın yaklaşıp yaklaşmadığını tespit eder ve sizi sesli bir ikaz ile uyarır. Bu uyarıya uymazsanız sistem, otonom frenleme ile olası bir çarpışmayı önleyebilir. (Sistem sınırlamaları dahilinde)

Yeni Polo daha dijital ve akıllı

Park asistanı

Yeni Polo’nun Park Asistanı “Park Assist” sayesinde park alanının yeteri kadar geniş olup olmadığı hareket halindeyken belirlenir ve otomatik olarak park edilir.1 Tek yapmanız gereken gaz ve fren pedallarını kullanmaktır, sistem gerisini sizin yerinize halleder. İstenilen aşamada sistem devre dışı bırakılabilir.

  • Ultrasonik sensörler park yerini tarar (maks. 40 km/s hıza kadar).
  • Paralel park yapılırken aracın uzunluğu + 80 cm’lik bir manevra alanı yeterlidir. Park alanından çıkılırken ise önde ve arkada 25 cm’lik boşluk olması gerekmektedir.
  • Dikey park yapılırken her iki yanda 35’er cm’lik boşluk olması gerekmektedir. 

Yeni Polo daha dijital ve akıllı

Tavsiye Edilen Başlangıç Fiyatı:
₺218.000 lira
Motorlar: 1.0 MPI, 1.0 TSI
Donanım Seviyeleri: Impression, Life, Style

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.