Yeni Opel Mokka X: elektrik, benzin ve dizel motorlarla geliyor.

Opel, Vauxhal Mokka ve Buick Encore adı ile 2012 yılında üretimine başlanan Mokka Fransız dokunuşu ile yenileniyor.

Üretimine başlandığından bugüne kadar bir kez makyajlanan Mokka X Avrupa’da toplamda 895.907 adet satılmıştır.

Opel Mokka X
Opel Mokka X

Opel’in kötü gidişatı sonucu Fransız PSA (Peugeot Société Anonyme) tarafından satın alınmasından sonra atağa geçti. PSA grup bünyesinde bulunan Peugeot, Citroen ve DS Automobiles teknolojileri ile tekrar kendine yer bulmaya çalışan Opel markası bu sefer Mokka’yı yeniledi.

Opel Mokka X
Opel Mokka X

Efsane model Corsa‘dan sonra Mokka X baştan sona yenilendi. Casus fotoğraflarında çok iyi gizlenen ve detaylarını anlaşılamayan Mokka X modeli acaba Corsa’nın SUV hali mi olacak?

Corsa ve Mokka’nın A ve B sütunların açıları birbirlerine çok yakın gibi görünüyor. C sütunun da ise aynı açı gözlenirken çok fazla kamuflaj sebebi ile belli detaylar anlaşılamıyor.  Tavanın sonundaki küçük spoiler ise sanki her iki araçta da aynı gibi görünüyor.

CORSA F
yeni opel mokka x
Mokka X

Fransız Mokka X kardeşlerinden birinin elektrik sistemini kullanması bekleniyor. DS3 Corssback E-Tense modelinde mevcut olan elektrikli motor teknolojisi ile gelmesi planlanan tamamen elektrikli Mokka X talep görecek mi?

Opel Mokka X
Opel Mokka X

Benzin ve dizel motor seçenekleride satışa sunulacak. PSA’nın kabul görmüş ve yakıt ekonomisi ile dizel motor ülkemizde oldukça popüler.

Opel Mokka X
Opel Mokka X

İsveç’in zorlu kış mevsiminde test sürüşleri devam eden Mokka X için daha fazla detaylara ulaşabilmek için takipte olacağız.

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir