Yeni Opel Astra Sports Tourer

Yeni Opel Astra Sports Tourer 2022’de satışta

Opel Almanya web sayfasında şu cümleler ile dikkat çekmeye çalışıyor.

“Opel Astra, Alman mühendisliğinin en iyisidir. Çok yönlü bir sport tourer olarak, akıllı yükleme için bol alan ve yenilikçi çözümler sunar. Benzinli, dizel veya elektrikli plug-in hibrit olarak mevcuttur”

Markanın bu kadar iddialı bir başlık atması konusunda yorumu sizlere bırakıyoruz.

Opel Astra  Sports Tourer için detaylar

1 Eylül tarihinde yeni Opel Astra tanıtılmıştı ve 2022’de satışa sunulacağı açıklanmıştı. Yeni Astra L için daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.

Fransızların Opel’i satın almasından sonra üretilen ilk  Astra olacak olan bu model geleneği bozmadı ve L versiyon adı ile yollara çıkacak. PSA’nın yaptığı açıklamaya göre Astra L son benzinli model olacakmış. L’den sonra üretilecek bütün Astra’lar elektrikli yada hibrit olacakmış.

Yeni Opel Astra Sports Tourer için ölçüler şu şekilde.  4,6 metre uzunluğunda, 1,8 metre  genişliğinde ve 1,4 metre yüksekliğe sahip. Arka koltuklar kullanımdayken 608 litre bagaj hacmi sunuyor. Arka koltuklar katlandığında bagaj hacmi 1,634 litreye çıkıyor.

Astra Sports Tourer için motor seçenekleri açıklanmadı. Astra hatchback’te kullanılacak olan 108 hp ve 128 hp  1.2 litrelik turbo şarjlı üç silindirli benzinli ve 128 hp 1.5 litrelik dört silindirli turbo dizel olması bekleniyor.

Her ikisi de 1,6 litrelik turboşarjlı dört silindirli, bir elektrik motoruna ve 12,4 kWh pil paketine sahip olan ve sırasıyla 178 hp ve 222 hp olarak derecelendirilen iki plug-in hibrit varyantı da bekleniyor.

Çift renk seçeneği ile kişiselleştirilebilen Yeni Astra siyah tavan ile birlikte birden fazla gövde renkleri ile de kombine edilebilecek. Yarı otonom sürüş sistemi, 360 derece çevre görüş sistemi ve trafik işareti algılama sistemi gibi güvenlik teknolojileri de üst donanım paketlerinde yerini almış durumda.

Standart olarak 10 inçlik bir dijital gösterge paneli, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto özellikli geniş bir bilgi-eğlence ekranı ile geliyor ve aynı tasarım, GS Line ve Ultimate donanım seviyelerinde sunulması bekleniyor.

Yeni Opel Astra ailesinin fiyatlarının Ocak ayında açıklanması bekleniyor.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir