Yeni Micra Türkiye’de

 

Nissan Micra 2019 son yılların ülkemizde satışa çıktı.

 

Geçtiğimiz günlerde İspanya’daki Nissan fabrikasının sallantıda olduğu ve Micra’nın da ilk gözden çıkartılan model olduğunu Avrupa’daki satış adetleri verilerini paylaşarak vermiştim.

 

Şimdi ise ülkemize 11 Kasım itibari ile gelen yeni Micra için detaylara ve fotoğraflarına inceleyelim.

 

Kokpitte yine küçük ve işlevsellik ön planda. D tipi alüminyum efekteleri ile sportif hale getirilmiş direksiyon, direksiyon üstünde kontroller ve hemen arkasında anaolog km ve devir saati göstergesi mevcut.


Az ve öz olarak alıştığımız japon kadranlarından farklı olarak bu gösterge panelinde yol yardım ekranı eklenmiş.

Direksiyonun sağ alt tarafında ön göğüslük içine gömülü şekilde yer alan 7 inç dokunmatik ekrana retro bir dokunuş ile eski tarz çevirmeli düğmeleri oldukça kullanışlı görünüyor. hemen altında ise klima kontrolleride yine çevirmeli kontrolleri ile bir bütün olmuşlar.

Koltuklar çift renk ve arka koltuklar tabiki yatırılarak bagaj hacmi büyüyor. Bagaj hacmi ne kadarmış diye yazmak istemiyorum çünkü bu aracı bagajı için alacaksanız mangalınızı koyacak sedan başka bir markaya bakmalısınız. Koltukların yer aldığı sıradaki fotoğrafta şunu belirtmek istiyorum. Japonların ses izolasyonu zayıflığı kullanıcıları tarafından bilinir. Bu sebep ile daha yoğun bir izolasyon ve kapı içlerindeki kauçuk lastikler kalın ölçülerde kullanılarak Micra’nın fark yarattığı söyleniyor. Test edip görmek lazım.
Güvenlik bölgesinde ise 6 adet airbag ile donatıldığınıda söylemeden geçmeyelim
Her ne kadar Avrupa’da çok satılsa ve üretilsede hala Japonların çok çekici çekik gözleri kullanılmaya devam ediyor. Bir anime karakteri gibi kısık gözleri gibi farları ve rüzgarda geriye doğru savrulmuş saçlarını andıran yan tarafa uzanan çizgileri ile yolda diğer hatch’lerden fark edilir hale gelmiş.

Gelelim motor ve fiyatına.1 litre 100 hp benzinli motoru ile dizel severleri üzerken ayrıca manuel vites seçeneğide olmaması CVT sevmeyenleri üzecek gibi görünüyor. Fabrika verisi olarak karma yakıt tüketimi 4.6 litre diye belirtilsede herkesin bildiği gibi bu değerleri yakalama çok zor olucak gibi görünüyor.
Fiyatı ise donanım seviyelerine göre,

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.