Yeni Hyundai Tucson hibrit 265 beygir

Hyundai Tucson hibrit 265 beygir ve Avrupa’da 39 bin 750 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Akıllı teknoloji yelpazesine sahip olan tamamen yeni TUCSON Plug-in Hybrid, kompakt SUV segmentinde yeni standartlar belirliyor. En yeni bağlantının yanı sıra sınıfının en iyisi güvenlik özelliklerinin ve gelişmiş sürücü destek sistemleri sunuyor. Dışarıdan şarj edilebilen otomobillere verilen Plug-in Hybrid özelliğinin yanında yeni Tucson bataryalarını seyir halinde iken doldurmaya devam edebiliyor.

265 beygir güç

TUCSON’un plug-in hibrit sistemi, maksimum yakıt verimliliği ve bazı ciddi sürüş heyecanları sunar. 13,8 kWh lityum polimer pil ile çalışan 66,9 kW elektrik motoruyla eşleştirilmiş 1,6 litrelik T-GDi Smartstream motorunun güçlü kombinasyonuna dayanmaktadır. Benzinli motor ve elektrik motoru birlikte 265 hp maksimum güç ve 304 Nm maksimum tork sağlar. ( elektrikli motor 91 beygir ve benzinli motor 174 beygir)

Elektrik motoru.

Güçlü 66,9 kW (91 beygir) elektrik motoru, Plug-in Hybrid’in hızlanmasına ve performansına sportif bir elektrik gücü ekleyen 304 Nm tork sağlar.

Benzinli motor.

1.6 litrelik T-GDi motor, Hyundai‘nin motor performansını ve yakıt verimliliğini optimize eden benzersiz Sürekli Değişken Valf Süresi teknolojisine sahiptir. (174 beygir)

Batarya

13,8 kWh lityum iyon polimer pil, rejeneratif fren sistemi tarafından üretilen ve daha sonra elektrik motoruna güç sağlamak için kullanılan elektriği depolar.

4 çeker ile arazi modu

Motor gücünün ön ve arka tekerlekler arasındaki dağılımı değişkendir ve yol yüzeyinin durumuna ve sürüş türüne bağlıdır. Dört tekerlekten çekiş sisteminin çeşitli çalışma modları arasında seçim yapmanıza izin veren bir ( Arazi Modu ) düğmesi vardır.

Amortisörler, seçilen sürüş moduna bağlı olarak otomatik olarak ayarlanabilen sertlikte (sürüş koşullarına bağlı olarak) veya sürücünün isteğine göre ayarlanabilir:

Parametrik Gizli Işıkları

Parametrik ızgaranın koyu krom geometrik tasarım deseni, sürüşe başladığınızda anında dönüştürülür. En son teknolojiye sahip yarım aynalı aydınlatma teknolojisi sayesinde, Parametrik Gizli Işıklar kapatıldığında ve açıldığında gizlenir: ızgaranın dış bölümleri parlak kanat benzeri şekillere dönüşerek benzersiz bir yüksek teknoloji yaratır. aydınlatma imzası. Durdurulduğunda, ızgaraya tekrar karışırlar.

Arka LED ışıkları

Parametrik gizli ışık ayrıntılarına sahip geniş LED arka lambalar, arkadaki dinamik aşamalı tasarımı sürdürüyor.

Gizli arka silecekler

Tamamen yeni TUCSON Plug-in Hybrid, kullanılmadığında spoylerin altında kaybolan gizli arka sileceklerle donatılmış ilk Hyundai modelidir.

Ortam ışıklandırması
Kavşak Dönüşlü İleri Çarpışmadan Kaçınma Yardımı (FCA JT)

FCA sistemi, öndeki arabanın ani fren yaptığını veya yolunuzdaki yayaları veya bisikletlileri algıladığında otomatik olarak fren yapar. Artık kavşaklarda sola dönerken önden çarpışmaları önlemeye yardımcı olmak için özel olarak kalibre edilmiş Kavşak Döndürme özelliği ile güncellendi

Karayolu Sürüş Yardımı (HDA)

İlk kez, tamamen yeni TUCSON Plug-in Hybrid, Highway Driving Assist (HDA) ile donatıldı. Bu özellik, Şerit Takip Asistanı ve Navigasyona Dayalı Akıllı Seyir Kontrolünün bir kombinasyonudur, güvenli çalışmayı sağlamak için sensörler ve harita verilerinin yanı sıra otoyoldaki gelen virajlar için hızı otomatik olarak ayarlamak veya hız sınırı tanıma için kullanılır. Direksiyon simidindeki özel bir düğme, sürücünün HDA’yı tek bir tıklama ile etkinleştirmesini sağlar.

Navigasyona Dayalı Akıllı Seyir Kontrolü (SCC)

Daha fazla güvenlik ve daha az stres. Öndeki araçla belirli bir mesafeyi korur ve ayrıca Karayolu Sürüş Asistanı’nın (HDA) bir parçası olarak gelen virajların hızını kontrol eder.

Yepyeni Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid kompakt SUV'daki Kör Nokta Görüntüleme Monitörü (BVM).
Kör Nokta Görüntüleme Monitörü (BVM)

Artık tamamen yeni TUCSON’un arkadan sol ve sağ yandan görüntülerini dijital kümedeki bir ekranda görebilirsiniz. Kameralar, şerit değişiklikleri sırasında dönüş göstergesinin kullanılmasıyla etkinleştirilir.

E-çağrı, tamamen yeni Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid SUV'da acil durum sistemlerini otomatik olarak çağırıyor.
E-çağrı

Bir kaza geçirirseniz ve hava yastıkları açılırsa acil servisleri otomatik olarak arar. Veya yılda 365 gün, herhangi bir zamanda acil durum yardımı için SOS düğmesine basın.

Ters Park Etme Çarpışma Önleme Yardımı (PCA-R)

Görüş mesafesinin düşük olduğu alanlardan geri geri giderken, sistem yalnızca araçlar yandan yaklaştığında sürücüyü uyarmakla kalmaz, aynı zamanda otomatik olarak fren uygular.

Yeni Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid CUV'de Navigasyon Tabanlı Akıllı Hız Sabitleyici (SCC).
Uzaktan Akıllı Park Yardımı (RSPA)

Tamamen yeni TUCSON Plug-in Hybrid, bir düğmeye dokunarak uzaktan kendi kendine park yerine geri dönebilir ve buradan ileri gidebilir.

7 hava yastığı ile artırılmış güvenlik

Bu segmentte benzersiz olan birinci sıra orta yan hava yastığı dahil gelişmiş bir yedi hava yastığı sistemine sahiptir.

Çocuklarınızın güvenliğine ekstra bir göz kulak olun

Tamamen yeni TUCSON, sizin ve ailenizin güvende kalmanızı ve her yolculuktan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için mükemmel bir gelişmiş akıllı teknoloji yelpazesi ile yükseltildi. Küçüklerinize daha fazla göz kulak olmanıza yardımcı olacak birkaç özellik eklenmiş.

Güvenli çıkış uyarısı

Bu akıllı özellik, arkadan yaklaşan araçları algılayarak ve kümede ve dış aynada bir uyarı göstermenin yanı sıra sesli bir uyarı vererek kazaları önlemeye yardımcı olur.

Arka yolcu uyarısı

Ultrasonik sensörler, yolcunun hareketini algılayarak, çocukların veya evcil hayvanların yanlışlıkla arabada bırakılması durumunda sürücünün bilgilendirilmesini sağlar.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.