Yeni Honda HR-V 2023 yılında satışta

Yeni Honda HR-V 2023 yılında satışta

Honda’nın SUV-Crossover sınıfındaki ilk örneklerinden biri olan CR-V 1995 yılında tanıtılmış ve üç yıl sonra 1998 yılında da HR-V satışa sunulmuştur.

Japon otomotiv devinin Honda’nın HR-V modelini en çok sattığı ülke Amerika Birleşik devletleri olarak kayıtlara geçiyor. Sadece 2021 yılında Amerika’da 137 bin adet satan HR-V markanın önemli modellerinden biri olarak kendini gösteriyor.

Yeni hONDA HR-V ile ilgili Japonya gizlilik içinde olsa da Amerika yeni tasarımın görsellerini paylaştı. Şu an satışta olan HR-V 141 hp (105 kW / 143 PS) ve 127 lb-ft (172 Nm) tork geliştiren 1.8 litrelik dört silindirli bir motora sahipti. Yeni HR-V’de muhtemelen Civic’te kullanılan 158 hp (118 kW / 160 PS) ve 138 lb-ft (187 Nm) tork üreten 2.0 litrelik dört silindirli motorla gelmesi bekleniyor. Elektrikli yada hibrit motor seçenekleri olacak mı henüz bilinmiyor.

Sadece Amerika’da satılacak

Otomobiller Asya, Japonya, Avrupa ve Amerika kıtası için farklılık gösterebilirler Bazı modeller bulundukları kıtalara özel yapılır ve diğer kıtalarda satışları gerçekleşmez. Honda’nın sadece Japonya’da satışı olan BR-V, FR-V, UR-V, WR-V modelleri gibi. Bu bilinmeyen modelleri merak edenler için buraya link bırakalım

Honda BR-V, FR-V, UR-V, WR-V

Yeni HR-V’de sadece Amerika’da satışa sunulacak bir model olarak kayıtlara geçiyor. İlerleyen dönemlerde Avrupa yada diğer kıta ülkeleri için satışı olup olmayacağını göreceğiz.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir