Yeni Honda Civic Turbo ve LPG’li

Yeni Honda Civic Turbo ve LPG’li

11. nesil yeni Civic satışa çıktı ve fiyatı açıklandı.

VTEC Turbo ECO (LPG)
Premium ECO – 374 bin TL
Elegance ECO – 410 bin TL
Executive ECO – 440 bin TL
VTEC Turbo (Benzin)
Elegance – 402 bin TL
Executive – 435 bin TL

Yeni Honda Civic test sürüşünde kamuflajlı olarak yakalandığında bu haberi ülkemizde ilk defa biz paylaşmıştık. Beklenen Civic ülkemize satışa çıktı ve sadece ülkemize özel bir Honda Civic olma farkına sahip.

 

Japonların dizel motor beceriksizliği yada bununla uğraşmak istememeleri ülkemizdeki kullanıcılarını LPG’ye yöneltiyor. Yeni Honda Civic daha önceki versiyonlarında olduğu gibi LPG ile sorunsuz çalışan makinalar üretmektedir. Yeni Civic için en büyük fark ise turbo beslemeli 1.5 litre motorunda LPG dönüşümünü başarmışlar.
Turbo ve LPG neden olmaz?

Turbo beslemeli güçlü motorları üretenler yada kullanan ülkelerin benzin pahalılığı ile ilgili sorunları yok. Bu yüzden bu motorlar için LPG uyumu gibi bir konuya mühendislere kafa yormamışlar. Fakat ülkemizdeki benzin fiyatlarının yüksek olması ve kullanıcıların LPG’yi tercih etmeleri Japon mühendislere ekstra iş çıkarmış. Bu yeni turbo ve LPG’li Civic sadece ülkemiz için özel olarak üretilmiş

Sadece Türkiye için turbolu LPG’li Civic

LPG kullanımı ile zarar gören üst kapak içindeki emme ve egzoz supapları için Honda konuya el atmış. Atmosferik yani turbosuz motorlarında bu sorunları yıllar önce çözmüş olan Honda artık turbo motorlarında da bu sorunsuzluğu garanti ediyor.

LPG’li Honda Civic turbo kaç beygir?

Yeni Civic, iki farklı motor seçeneği ile gücünü göstermekten çekinmiyor. Bir önceki nesilden tanıdığınız 182 beygir gücünde 240 Nm tork üreten Turbo benzinli motor, performansı yüksek bir sürüş sağlarken; Honda mühendisleri tarafından geliştirilen 129 beygir güce ve 180 Nm torka sahip yeni nesil Turbo LPG’li motor, çok daha güçlü, teknolojik ve ekonomik bir sürüş sunuyor.

Honda SENSING teknolojileri ile üst düzey bir güvenlik sağlayan yeni Civic; 9” multimedya ekranı, deri koltukları ve kablosuz şarj gibi donanımları ile her zaman konforunuzu düşünüyor. Her sürüşte, bir öncekini aşan bir deneyim sunuyor.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir