Yeni Honda Civic ilk kez görüntülendi

1972 yılında başlayan Honda Civic serüveni 11. nesil ile devam ediyor.

2016 yılında yollara 10. nesil ile çıkan Civic günümüzde Kanada – Alliston, Ontario, Çin – Vuhan , Tayland – Kabin Buri, Malezya- Alor Gajah, Türkiye: Gebze, İngiltere Swindon, Amerika Birleşik Devletleri Greensburg, Indiana’daki Honda fabrikalarında üretiliyor.

2021 yılında Detroit otomobil fuarında görücüye çıkması planlanan yeni Honda Civic Tayland’da test sürüşünde objektiflere yakalandı.  Civic FC&FK Tayland Facebook üyelerinin çektiği fotoğraflar sosyal medyada yayılmaya başladı.

Şimdilik bilinen herhangi bir teknik veri olmasa da yeni Civic için 1.0 turbo ve 1.5 turbo motor seçeneklerinin olması bekleniyor.

Yoğun kamuflajının altından neredeyse hiç bir detayı belli olmayan Civic için söylenebilecek belkide tek şey artık daha büyük olduğu. Abisi Accord izlerini taşıyacak mı bilinmez ama büyümüş gibi görünen Civic ‘in ölçülerini öğrenmek için biraz daha beklemek zorundayız.

civic

civic 2022

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir