Yeni Honda Civic 11 AVM otoparkında görüntülendi

Yeni Honda Civic 11 AVM otoparkında görüntülendi

Yeni Honda Civic Kasım 2020 tarihinde tanıtımı yapılmadan önce ilk defa kamuflajlı şekilde test aracı olarak görüntülenmişti. 16 Eylül 2020 tarihinde kamuflajlı test aracının görselleri Türkiye’de ilk defa İçten Yanmalı ekibi tarafından meraklılarına paylaşılmıştı.

Test sürüşünde yakalanan kamuflajlı Civic için daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz.

AVM otoparkında ne işi var?

Delinin biri kuyuya bir taş atmış misali yabancı kaynaklarından hepsinde aynı yazı paylaşılmış. Bu saçma teoriyi ülkemizdeki copy paste ile yazı hazırlayan otomobil sayfalarında bulabilirsiniz. Bahsi geçen saçma teori “bir Honda çalışanı AVM’ye yeni CİVİC’ ile gelmiş ve fotoğrafçılara yakalanmış” olarak yazılmış durumda. Düşünsenize fabrika çalışanı karnı acıktı diye henüz satışı olmayan otomobili alıp AVM’ye yemek yemeye gitmiş :D:D:D:D

Civic güzel görünüyor

Daha önce tanıtımı yapıldığı ve tasarım detaylarını gördüğümüz için bizi çok şaşırtmayan bu otoparktaki otomobil bazı Civic hayranlarını üzmüş gibi görünüyor. Abisi olan Accord’a benzeyen çizgileri ile sportif ve agresif görünümünden uzaklaşan  Civic her yeni versiyonunda biraz daha aile arabası oluyor.

Honda Accord
Si ve Type R nasıl olacak?

Civic kamuflajlı olarak yakalandığında sizlerle 16 Eylül 2020 tarihinden paylaştığımız yazıda 1.0 ve 1.5 motorlara sahip olacağını dedikodularını yazmıştık. Amerika pazarı için üretilen 2 litre atmosferik ve 1.5 litre turbo motorlar kesinlik kazanmış durumda. Ülkemizdeki gibi vergi çılgınlığına çare olması açısından 1 litre motor gelmesini umut ediyoruz.

Günümüzdeki 2 litre turbo beslemeli TYPE R için kullanılan 20″ jantlar, büyük spoiler, havalandırmalı motor kaputu ve daha bir çok eklenti ile soprtif bir görünume sahip. Yeni ve sıkıcı olarak görünen Civic için bu ve benzeri donanımlar ile biraz daha spor ve agresif hale gelebilecek mi merakla bekliyoruz.

İşte AVM otoparkında görüntülenen yeni Civic

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir