Yeni Honda City RS geldi

En son güncellendiği tarih: 28 Kas 2019

Honda City yenileniyor ve sürpriz motor seçenekleri ile geliyor.

Bir çok iç Pazar modelini bilmediğimiz ve görmediğimiz gibi 2006 yılında üretilmiş olan 3. Nesil City’den öncekilerden haberimiz hiç olmamıştır.

Çirkinlik abidesi olarak gördüğüm ve asla satın almam dediğim 2006 yılında ülkemize gelen çirkin City 2009 yılında tamamen yenilenerek eskisine göre çok daha güzel bir hale gelerek 4. Nesli ile yoluna devam etti.

Son alınan casus fotoğrafları ile yeni City yol testlerini yapmaya başlamış ve ilk olarak Tayland otoshow’da tanıtılacağı bilgisi öğrenildi. 5. Nesli ile daha da güzelleşeceğini umduğum City için merak edilen görseller geldi.

1990’lı yıllardan bu yana kurşun geçirmez gibi sağlam 1.4 litrelik Honda motorunun yerine bu sefer City’de artık turbo beslemeli olarak yola çıkacak. Abisi Civic için gelen 1.5 RS turbo modelinden sonra City için de turboya geçildi. En büyük fark City’de kullanılacak olan motor 1 litre benzinli turbo motor ve 120 hp güç üretecek.

Motor bölümündeki yenilikler bununla bitmiyor. City için artık bir hibrit seçeneği var. 1.5 litre atmosferik motor Honda’nın i-MMD teknolojisi ile yeni bir melezi bizlerle tanıştıracak. Bütün bu yeniliklere ek olarak ülkemize gelmesi satış adetlerine çok faydalı olacağını düşündüğüm 1.5 dizel 100 hp 200NM tork üreten seçeneğide sunulacak.

25 Kasim tarihinde Tayland’da yapılacak olan fuarda görücüye çıktı. En önemli haberlerden biri ise City için artik RS secenegi olacak. Civic RS gibi 1.5 turbo ve RS eklentileri ile nasıl görünecek şimdilik bir fikrimiz yok beklemede olacağız .

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir