Yeni Duster Pick-Up satışa sunuldu

Yeni Duster Pick-Up satışa sunuldu.

Dacia ile Renault evliliğinden sonra önü alınamaz şekilde büyüyen Romanyalı otomobil markası Duster modelinin Pick Up versiyonunu 22 Ekim itibari ile satışa sundu.

renault_dacia_duster_pickup_içtenyanmalıotoblog (6)

Duster’ın geçmişini biraz kurcalarsanız ilk Pick Up versiyonunun 2015 yılında satışa çıktığını görebilirsiniz. Birinci nesil Pick-Up Brezilya’da Renault Duster Oroch adı ile satışa sunulmuş. Dört kapılı bir Pick-Up olarak tasarlanan bu model D sütunun ortadan kaldırılması ile kamyonet dönüşümünü tamamlamış.

renault_dacia_duster_pickup_içtenyanmalıotoblog

Yeni Duster Pick-Up detaylarına baktığımızda C sütununda sonrası kesilip atılarak iki kapılı, tek kabinli bir kamyonet haline getirilmiş. Yollarımızdaki standart Duster’dan 14 mm daha yüksek olan Pick-Up’ın motor, şanzıman veya işletim sistemi gibi mühendislik tasarımlarında hiç bir fark bulunmuyor.

113 beygir 1.5 litre Blue dCi turbo dizel motor, altı ileri manuel şanzıman ve dört tekerlekten çekiş standart olarak satılacak. Kasa bölümü 1.65 metre olup 500kiloya kadar yük taşıyabilecek.

Sadece beyaz renk ile satışa sunulacak olan Duster Pick-Up versiyonunda ABS, EBD, ESP yokuşta kalkış sistemi, yokuş iniş Kontrolü, ön ve yan hava yastıkları standart olarak sunuluyor.

renault_dacia_duster_pickup_içtenyanmalıotoblog (1)

22 Ekim 2020 tarihi itibari ile sadece Romanya’da satışa sunulan Duster Pick-Up için satış fiyatı ise 213 bin lira olarak belirlenmiş.

Ülkemiz yada başka dünya ülkelerinden satılıp satılmayacağı henüz belli değil.

renault_dacia_duster_pickup_içtenyanmalıotoblog

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.