Yeni Dacia Sandero, Stepway ve Logan güzel görünüyor

Dacia markası 1966 yılında Romanya hükümeti tarafından kurulmuş ve 1999 yılındaki kırılma noktasından sonra dünya markası olmuştur.

Üretim hayatına Renault 8 modelinin kalıpları ile otomobil üretmeye başlayan Dacia markası 1999 yılından sonra tamamen Renault bünyesine geçer ve günümüzün dev markası haline dönüşür.

Günümüzde tamamen Renault mühendisliği ile  yollarda olan Dacia markasının Sandero, Logan ve Stepway modelleri yenilendi. 2005 yılından bu yana üretilmekte olan bu model Avrupa’da en çok satılan otomobillerden biri olarak önemli başarılar elde etmiş durumda.

Avrupa satış adetleri

Sandero ve Setpway 1 milyon 652 bin 305 adet

Logan 870 bin 652 adet

Makyaj değil tamamen yeni.

Dacia Logan ülkemizde özellikle ticari sınıfın vazgeçilmez modellerinden biri olmuştur. Şimdi ise bu önemli yerini yeni Sandero, Stepway ve Logan ile devam ettirmeyi planlıyor.

Belirginleştirilen tasarım çizgileri ile daha güçlü bir görüntü hedefleyen Dacia modern bir tasarıma kavuşmuş. A sütununun açısı arttırılarak ön camın daha yatay bir pozisyonda durması öncelikle iyilestirilen sürtünme kat sayısını ve güncel tasarımını vurguluyor.

Ön bölümdeki krom ızgara ve Y tipi tasarım farlar ile kendini farkettirmeyi hedefleyen Dacia modelleri için şimdilik elimizde çok az sayıda fotoğraf bulunuyor. Tasarımın yeni görselleri ortaya çıktıkça sizlerle paylaşıyor olacağız.

dacia logan sandero stepway

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.