Yeni Corolla Cross satışa çıkıyor

Yeni Corolla Cross satışa çıkıyor

Temmuz 2020 tarihinde Corolla’nın Cross versiyonunun haberini sizlerle paylaşmıştık. Tarafımıza ulaşan yeni fotoğraflar ile Corolla Cross’un bayilere dağıtımının başlandığı dedikoduları yayıldı. Yurt dışında bayilere gönderilen Corolla Cross’a ait ilk görselleri sizlerle paylaşıyoruz.

Yeni Corolla Cross satışa çıkıyor

Yeni Corolla Cross satışa çıkıyor

Yeni Corolla Cross satışa çıkıyor

1966 yılının Ekim ayında ilk kez tanıtılan Corolla günümüzde 12. nesli ile yollarda. Satılmaya başlandığı günden bu yana 45 milyondan fazla satan Corolla artık bir SUV.

corolla

Birçok markanın küçük değişiklikler ile yerden yükselttiği ve adna SUV dediği standart modeller ile karşılaştırmamak gerekiyor.

Toyota Corolla Cross tamamen yeni bir tasarıma sahip ve Corolla yerine RAV4’e benziyor.

Tasarımı yeni olsa da kokpit Corolla’dan geliyor.

Motor ise yine Corolla ve ülkemizde üretilen C-HR ile ortak kullanımda olacak. 1.8 benzinli ve yine 1.8 hibrit motorların  gücünü tekerleklere CVT şanzıman iletecek.

Corolla Cross için boyutlar ise şu şekilde

Uzunluk: 4460 mm

Genişlik: 1825 mm

Yükseklik: 1620 mm

Dingil mesafesi: 2640 mm Jantlar:ise 17″ ve 18″

C-HR ile RAV4 arasında konumlandırılacak Corolla Cros ilk olarak Tayland’da satışa sunulacak. Devam eden süreçte diğer dünya ülkelerinde satılması beklenen Corolla Cross için 4 çeker opsiyonu ve daha güçlü motor seçenekleri olacak mı henüz bilinmiyor.

Ülkemizde EFSANE olarak anılan ve satılan Corolla neden bu kadar seviliyor diye merak ederseniz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

efsane kasa corolla

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.