VW Transporter T1 Bulli yeniden yollarda

VW Transporter T1, T2 ve T3 yeniden yollarda. Yeni adı ise Bulli

 

Dünyanın en çok satan taşıyıcısı Mart 1950 yılında üretimine başlamıştı.
vw transporter e-bulli

Üretiminin üzerinden 70 yıl geçmiş olan Transporter günümüzde 7. nesli ile yollara inecek. Almanya’dan gelen yeni habere göre T için bir güncelleme bilgisi var.
vw transporter e-bulli

1950 model Transporter 2020 yılı normlarına göre tekrar revize edilmiş ve en büyük fark olarak ise kendisine has o güzel boxer motor sesi olmadan hayatına devam edecek.

VW alt kuruluşu olarak adlandırabileceğimiz eClassics markası eski efsaneleri elektriklendirmeye devam ediyor. Daha önce haberini yazmış olduğumuz ve Beetle modelinin elektrik dönüşümünü sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise sırada efsanevi T1, T2 ve T3 dönüşümü var.

T’ler sıfırdan yeniden mi üretilecek diye düşünenler var ise ne yazık ki bu söz konusu değil. eClassics markası mevcut yollardaki T’leri alıp yeniden inşa ediyor. Bu bir restorasyondan daha fazlası gibi görünüyor.

 

eClassics bu dönüşüm için 3 farklı seçenek sunuyor.

  1. Bir T1 aracınız var ve bunu bırakıyorsunuz geri kalanını sizin için yapıyorlar. Lisanlı restore ekibinin tamamen yenilemesi ve elektrik dönüşümü sağlanıyor.
  2. Marka tarafından hazırlanmış ve anahtar teslim olarak elektrik dönüşümü yapılmış bir T1 satın alabiliyorsunuz.
  3. T1 aracınızı kendiniz dönüştürmek istiyorsanız elektrik dönüşüm kitini satın alabiliyorsunuz.

Dönüşüm VW markasını elektrikli modellerinde kullanmakta olduğu teknik ve mühendisliğe ait ekipmanlar kullanılarak ve VW onayı ile gerçekleşiyor.

Şasi, motor, yürüyen mekanik, araç içi, boyası ve farlarına kadar olmak üzere tamamen dönüşüme uğrayan T’ler yeni elektrik motorları ise 85 PS güç ve 212 Nm tork üretecekler. 1 ileri ve 1 geri vitesli şanzımanı ile birlikte piller hızlı şarj ile 40 dakikada %80 doluluğa ulaşabilecek.

 

Ülkemizden Transporter’ı ile bu dönüşümü yapmak için Almanya yollarına düşücekler var ise eğer bu dönüşüm T2 ve T3 içinde uygulanabiliyor.

Dönüşümün fiyatları ise

Anahtar teslim
T1: 64.900 Euro
T2: 52.500 Euro
T3: 52.900 Euro

Sizin aracınızı restore ederek yapılan dönüşüm
Fiyatı 52.500 Euro

Dönüşüm kiti
33.900 Euro’dan başlayan fiyatlarla

vw transporter e-bulli

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.