VW Polo emniyet kemeri arızası ile geri çağırıldı

Volkswagen Polo emniyet kemeri arızası ile geri çağırıldı

Almanların küçük devi Volkswagen Polo ilk olarak 1975 yılında TYP85 şasi kodu ile satışa sunulmuş.  1974 yılında satışı yapılmaya başlanan Audi markasının 50 modeli ile ortak üretim olarak kayıtlara geçmiş.

audi-50-vs-vw-polo
Audi 50 ve Volkswagen Polo

Günümüzde altıncı nesli ile yollarda olan Volkswagen Polo hatalı üretim sebebi ile geri çağrıldı. Nisan 2020 tarihinde fren servosunda bir hata üzerine fren gücünün azalabilmesi ihtimali ile geri çağrılan Polo bu sefer başka bir sebep ile gündeme geldi. Polo fren servosu hatası ile yapılan geri çağırma işlemine ve hangi ülkeleri kapsadığını buradan öğrenebilirsiniz.

Volkswagen-Polo-fiyatı

Hatalı üretim emniyet kemeri

Volkswagen Polo’nun arka koltuklardaki emniyet kemerleri tokalarının hasar gördüğü ve dayanıklılığı konusunda yaşanan sorunlar sebebi ile geri çağırmaların olacağı belirlendi.

Polo’da yaşanan bu soruna benzer bir sorun geçtiğimiz günlerde Volkswagen Tiguan için yaşanmış ve kemer tokalarının yaşanacak bir kazada kopma ihtimali ortaya çıkmıştı.  Tiguan için geri çağırma yapılacağı ve değişimlerinin ücretsiz gerçekleşeceği Volkswagen tarafından bildirilmişti.

Tiguan emniyet kemeri sorunu haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

2018 yılından arka koltuk kemerlerinin kendiliğinden açılması sebebi Polo, Ibizia ve Arona olmak üzere 75 bin adet otomobil geri çağrılmıştı.  

İngiltere’de yapılacak bu geri çağırmaya dahil olacak otomobillerin Almanya üretimi ve 20 Şubat – 11 Mart 2020 tarihleri ​​arasında üretilmiş Polo modelleri olduğu açıklanmış.

Ülkemizde satışa sunulan Volkswagen’in Polo modelleri bu geri çağırmadan etkilenecek mi bilmiyoruz. İngiltere’de satışa sunulan hatalı emniyet kemeri tokaları ülkemizde satılan Polo’da kullanıldı mı yada bu sorun ile servise başvuran kullanıcılar varsa lütfen bize yazın.

Polo kemer hatası için kaynaklar

Kaynak: car-recalls.eu

Kaynak: ec.europa.eu

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir