Uyuşturucu satıcısının Supra’ları açık arttırmada

Uyuşturucu satıcısı mahkemeye gelmeyince büyük bir otomobil koleksiyonu olduğu ortaya çıktı…

 

Bütün hikaye rutin bir trafik çevirmesi ile başlamış ve Ameriika Birleşik Devlerinin Massachusetts eyaletinde 37 araçlık bir hazine bulunmuş. 21 Ağustos 2020 tarihinde trafik kontrolü sırasında Cory Taylor isimli kişi sebebini bilmediğimiz bir suçtan tutuklanmış. Hemen sonrasında kefalet ile serbest kalan Taylor bir sonraki mahkeme tarihinde duruşmaya gelmemiş ve her şey bu şekilde ortaya çıkmış.

Cory Taylor mahkeme günü sırra kadem basınca polis kendisi hakkında yakalama emri çıkartmış. İlk olarak kayıtlarda geçen açık adresine baskın düzenlenmiş ve polisler bu koleksiyon ile karşılaşmışlar.

Taylor 2010 yılında 165 bin dolar satın aldığı tespit edilen bir itfaiye bir binasını bu ikon otomobilleri koyduğu bir garaj haline çevirmiş. Polisin yaptığı araştırmada evde bir kaç milyon dolar, çok sayıda silah ve uyuşturucu ele geçirilmiş.

uyuşturucu satıcısı

37 efsane otomobil

İtfaiye binasında ele geçirilen otomobiller sırası ile

3 tane Nissan Skyline GT-R R34
3 tane Nissan Skyline GT-R R35
5 tane BMW E46 M3
3 tane BMW E92 M3
8 tane Toyota Supra

Bunların dışında Mazda RX7, Nissan 350Z ve Mitsubishi EVO gibi bir çok otomobil olduğu bildirilmiş.

supra

Polis tarafından el konulan bu otomobillerin buz dağının görünen kısmı olduğu, Cory Taylor’un farklı adresler ele geçirilen Çok az km’de Honda S2000’ler ve supersport otomobilleri olduğu bilgisi var.

Yetkililer diğer ele geçirilen otomobillerin detaylarını henüz paylaşmamış olsalar da yakın zamanda bu bilgilerin internet ortamına düşmesini beliyoruz.

Biz bu haberi 10 Eylül 2020 tarihinde yazıp sizler ile paylaşmıştık. Takvimler Mayıs 2022’yi gösterdiğinde otomobillerin tamamının açık arttırma ile satışa çıkacağı bilgisi internete düştü.

4 Haziran’da 27 adeti yukarıda bahsettiğimiz özel otomobiller olmak  üzere toplam 37 otomobil açık arttırma ile satışa çıkacak. Açık arttırmadaki otomobillerin listesinin tamamını, detaylı fotoğraflarını ve daha fazlasını merak edenler için buraya bu link bırakıyoruz.

Sıkı tutunun gördüklerinize inanamayacaksınız

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

One thought on “Uyuşturucu satıcısının Supra’ları açık arttırmada

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir