Uyuşturucu satıcısının araba koleksiyonuna el konuldu

Uyuşturucu satıcısı mahkemeye gelmeyince büyük bir otomobil koleksiyonu olduğu ortaya çıktı…

 

Bütün hikaye rutin bir trafik çevirmesi ile başlamış ve Ameriika Birleşik Devlerinin Massachusetts eyaletinde 37 araçlık bir hazine bulunmuş. 21 Ağustos 2020 tarihinde trafik kontrolü sırasında Cory Taylor isimli kişi sebebini bilmediğimiz bir suçtan tutuklanmış. Hemen sonrasında kefalet ile serbest kalan Taylor bir sonraki mahkeme tarihinde duruşmaya gelmemiş ve her şey bu şekilde ortaya çıkmış.

Cory Taylor mahkeme günü sırra kadem basınca polis kendisi hakkında yakalama emri çıkartmış. İlk olarak kayıtlarda geçen açık adresine baskın düzenlenmiş ve hazine bu şekilde ortaya çıkmış.

Taylor 2010 yılında 165 bin dolar satın aldığı tespit edilen bir itfaiye bir binasını bu ikon otomobilleri koyduğu bir garaj haline çevirmiş. Polisin yaptığı araştırmada evde bir kaç milyon dolar, çok sayıda silah ve uyuşturucu ele geçirilmiş.

37 efsane otomobil

İtfaiye binasında ele geçirilen otomobiller sırası ile

3 tane Nissan Skyline GT-R R34

3 tane Nissan Skyline GT-R R35

5 tane BMW E46 M3

3 tane BMW E92 M3

8 tane Toyota Supra

Bunların dışında Mazda RX7, Nissan 350Z ve Mitsubishi EVO gibi bir çok otomobil olduğu bildirilmiş.

supra

Polis tarafından el konulan bu otomobillerin buz dağının görünen kısmı olduğu, Cory Taylor’un farklı adresler ele geçirilen Çok az km’de Honda S2000’ler ve supersport otomobilleri olduğu bilgisi var.

Yetkililer diğer ele geçirilen otomobillerin detaylarını henüz paylaşmamış olsalar da yakın zamanda bu bilgilerin internet ortamına düşmesini beliyoruz.

El konulan otomobillerin akibneti ne olacak şimdilik belli değil ve Cory Taylor hala kaçak olarak sokaklarda. Hızlı ve öfkeli filmini anımsatan bu hikayede yaşanacak gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir