Türkiye’de en az satılan otomobil markaları

Ülkemizde her yıl en çok satılan otomobil markaları hiç değişmez.

Renault en çok satan otomobil ve Fiat her zaman en çok satanlar listesinde ikinci sıradadır. Yıl sonunda otomobil ve hafif ticariler toplandığında ise Fiat öne geçer.

Bir çok haber sitesinde en çok satan otomobiller haberlerine ulaşmak mümkündür. ODD (Otomobil Distribütörleri Derneği) aylık ve yıllık olarak bu verileri yayınlar.

Bu sefer konuya daha farklı bir açıdan bakmak istedik ve ülkemizde en az satılan marka hangisidir diye araştırdık ve en az satılan otomobil markasının detaylarına göz atmaya karar verdik.

2019 yılında Türkiye’de 479.060 adet otomobil ve hafif ticari araç satılmış. Son 10 yıl içinde büyük bir düşüş yaşanan satışlarda en az satılan otomobil markasında bir eşitlik söz konusu.

İki farklı marka 2019 yılında sadece 9 adet satış yaparak listenin en alt sırasında sonunculuğu paylaşmışlar.

Bu iki marka Bentley ve Lamborghini olarak kayıtlara geçmiştir. Sadece 9 adet satış yapan bu markalar özeller kulübü müdür?

Bentley için bir web sitesi mevcut ama bu sayfada fiyat listesi yer almıyor. Lamborghini için bir web sayfası dahi yok. Lamborghini için arama yaparsanız sadece global web sayfasında ülkemizdeki bir bayinin harita üzerindeki yeri çıkmaktadır.

ÖTV, KDV, MTV ve tescil bedelleri gibi maliyetlerini net olarak öğrenme şansımızın olmadığı bu markaların fiyat etiketlerini paylaşamasakta güncel modelleri nelermiş onları sıraladık.

Bentley

İnternet sayfasında Mulsanne, Flying Spur, Continental ve Bentayga olmak üzere 4 modeli olan lüks markanın toplamda 26 farklı versiyon seçeneği mevcut.

Mulsanne


Flying Spur

Continental


Bentayga

 

Lamborghini


Listenin diğer en az satan markası ise Lamborghini.
Türkiye’de resmi bir web sayfası olmadığı için hangi modeller için satış listesi var bilinmiyor. Lamborghini için sadece global web sayfasında Türkiye için belirtilen bir loksayon var.

Lamborghini için 3 model mevcut

Huracan

 

Aventedor


Urus

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir