Toyota Yaris Cross fiyatı dudak uçuklattı

Toyota Yaris Cross fiyatı dudak uçuklattı

Ülkemizde hiç bir şeyin ucuz olmadığı gibi Toyota Yaris’te ucuz değil. Benzinli modelde 667 ile 712 bin lira arasında değişen fiyatlar mevcut.

 

Versiyon Lansmana Özel Tavsiye Edilen
2022 MY Fiyatları (TL)
1.5 Dream Multidrive S 667.800
1.5 Dream X-Pack Multidrive S 682.800
1.5 Flame X-Pack Multidrive S 712.100
Yaris’in hibrit seçeneklerine baktığınızda ise 702 bin lira ile 829 bin lira arasında değişen fiyatlar mevcut.
Yaris Cross Hybrid Fiyatları
Versiyon Lansmana Özel Tavsiye Edilen
2022 MY Fiyatları (TL)
1.5 Hybrid Dream e-CVT 702.600
1.5 Hybrid Dream X-Pack e-CVT 717.600
1.5 Hybrid Flame X-Pack e-CVT 743.900
1.5 Hybrid Passion X-Pack e-CVT 829.300

Japon insanlarının küçük ve amaca yönelik olan otomobil kültürünün dünyaca bilinen örneklerinden biri Toyota Yaris’tir.

Toyota Yaris üretimine başlandığı 1998 yılından bu yana Avrupa’da 4 milyon 83 bin 610 adet satmayı başarmıştır. Günümüzde yollarda üçüncü nesil Yaris bulunmaktadır.

1. nesil Toyota Yaris

Dördüncü nesil Yaris 2021 yılında satışa sunulacak. Performansa yönelik versiyonu olan Yaris GR Four dünyanın 3 silindirli motorları içinde en güçlüsü olarak 261 beygir ve 4 çeker olarak Avrupa’da satışa çıkmıştı.

Sosyal medyaya düşen video da Türkiye’de satışa çıkacak olan Yaris Cross bayi yolunda görüntülenmiş. Fiyatı ve satışa sunulacağı tarih bilinmesede çok yakın zamanda Toyota bayilerinin showwroom’larında bu otomobili göreceğiz.

 

Toyota Yaris 2020 model dört çeker sistemi
Yaris 4 çeker sistemi
Yaris için yeni bir haber daha geldi.

Bir çok marka standart modellerini sadece yerden yükselterek ve bir kaç aksesuar ekleyerek SUV olduğunu iddia ettiği günümüzde Toyota bu yöntemden uzak durmuş. B segmentinde yer alan Yaris SUV için sunulan 4 çeker sistemi  ve hafif arazi şartlarında yoluna devam etmesini sağlanmış.

Toyota Yaris Cross AWD-i

B segmenti ve SUV denilince bir çok marka 4 çeker sisteminin adını bile zikretmezler. Lakin Toyota mühendisleri Yaris SUV için 4 çeker ve hibrit birleşimini başarı ile adapte edebilmişler.

Toyota Yaris Cross AWD-i

Yaris SUV üç silindirli benzinli motoru ile öndeki tekerleklerine hareket sağlarken elektrik motorları ise arka tekerleklere güç veriyor.

Toyota Yaris Cross AWD-i

Toyota Yaris Cross AWD-i adına sahip olacak bu SUV model için  GA-B platformu oluşturulmuş. Toyotanın , C-HR, RAV4 ve Camry modellerindeki mühendisliğin referans alındığı bu yeni SUV 2021 yılında yollara çıkacak.

Toyota Yaris Cross AWD-i

Yerden 30 mm yükselen Yaris siyah çamurluk dodikleri ile olduğundan büyük görünmeye çalışıyor. Yaris’in sadece SUV modelinde olması planlanan jantları ve  pirinç altın denilen gövde rengi siyah tavanı ile uyum içinde görünüyor.

Toyota Yaris Cross AWD-i

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir