Toyota Yaris 10 milyon oldu

Toyota Yaris 10 milyon oldu

Toyota Yaris, Toyota tarafından 1999’dan beri üretilen bir yarı kompakt otomobildir. Araba, yakıt verimliliği, güvenilirliği ve satın alınabilirliği ile bilinir. Yıllar boyunca hatchback, sedan ve coupe gibi farklı gövde tarzlarında sunuldu.

Mevcut dördüncü nesil Toyota Yaris, 2019’da tanıtıldı ve hem hibrit hem de hibrit olmayan versiyonlarda mevcut. Hibrit model 1,5 litre benzinli motor ve elektrik motoruna sahipken, hibrit olmayan model 1,5 litre veya 1,0 litre benzinli motor seçenekleriyle sunuluyor.

Yaris, 2000’de Avrupa’da Yılın Otomobili, 2020’de Japonya’da Yılın Otomobili ve 2021 yılında yine Avrupa’da yılın otomobili  seçilerek  yıllar boyunca birçok ödül aldı. Ayrıca, Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından güvenlik özellikleriyle de takdir edildi. ) 2021’de En İyi Güvenlik Seçimi ile ödüllendiriyor.

Bugüne kadar 5.155.506’sı Avrupa’da satılmış olan küçük dev ve tüm dünya çapında 10 milyonuncu Toyota Yaris üretim bandından inmiş

2021 yılının en iyi otomobili belli oldu

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.