subifest 2020: Subarular yine çok hızlıydı

Subaru boxer rumble motor sesi, kocaman spoiler ve motor kaputundaki scoop’u ile her zaman fark yaratmış bir Japon efsanesidir. Ülkemizdeki distribütör firmanın başarısızlıkları sebebi ile yetkili servislerini kapatmış olsa da Subaru fanatikleri halen bu otomobillere tutku ile bağlılar

Turbo beslemeli motoru modifikasyonları açık ve simetrik 4 çeker sistemi ile yolda tren gibi güvenli bir yol tutuş sunar.

Markanın kullanıcıları ve meraklıları İzmir Ülkü yarış pistinde buluştu. Ankaralı modifikasyon merkezi olan Tork Garaj sponsorluğunda yapılan subifest her zamanki gibi çok hızlıydı.

İlk olarak İzmir’de yeralan Ülkü yarış pistine bir kaç söz etmeden güzel Subaru fotoğraflarını paylasmayalim.

Piste giriş tabiki ücretli idi fakat bu ücret otomobilin içindeki kişi sayısı üzerinden hesaplanıyor olması gelen ziyaretçilerden tepki aldı. Kişi başı 30 lira alınan bu organizasyona 4 kişilik aileniz ile giderseniz sizden kapıda 120 lira isteniyordu.

Seyirci otomobilleri için çok küçük bir alan ayrılmış olması park yerinde gelenleri zor duruma soktu.

subaru

En önemlisi ise tam bir rezalet olan tribünlerdi. Koltuklara oturmak imkansız ve çok uzun süredir temizlenmediği belliydi. Toz toprak içindeki tribünlerde Subaruları izlemek için Ankara, İstanbul, Bursa ve Eskişehir gibi illerden gelenler hayal kırıklığına uğradılar.

subaru

Piste çıkan Subarular en iyi süreyi yapmak için hız limitlerini zorladılar.

subaru

Imprezanın bugüne kadar üretilmiş bütün versiyonlarının tamamı pistte idi. Ayrıca ülkemizde başka bir örneğine rastlamanın çok zor olduğu Legacy modelinin GT Spec B versiyonu da pistte idi.

Subarunun atmosferik motorlu ve 4 çeker olmayıp RWD olan BRZ’de pistte yerini almıştı.

Türkiyenin en hızlı Subarularının yanında pistte bir kaç farklı markada vardı. Ferrari, Toyota Supra, Ford Focus RS, Audi TT ve Mazda RX8 gibi performans modellerini gelen seyirciler izleme fırsatı buldular.

Piste çıkan Subarular kadar otoparktaki Subarular da dikkat çekiciydiler

Ülkemize Subarunun Impreza modeli ithal edilmiyor. Imprezanın en güçlü versiyonu olan STI 2.5 litre motor hacmi ile yüksek vergi oranlarına sahip olarak satışa sunulsa idi tahminen 700 bin para sınırında olurdu. Aynı otomobilin Amerika satış fiyatı ise sadece 31 bin paradır.

   

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

One thought on “subifest 2020: Subarular yine çok hızlıydı

  • Eylül 27, 2020 tarihinde, saat 8:38 pm
    Permalink

    O Legacy sadece GT değil..spec b versiyonu

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir