Subaru SOLTERRA satışa sunuldu

Subaru SOLTERRA satışa sunuldu

Doğa ile bir arada yaşamı hedefleyen Subaru’nun ilk global tam elektrikli aracı “SOLTERRA”yı tanıtmıştı.

E-MOBİLİTE adındaki YouTube kanalının sahibi gurbetçi bir vatandaşımız aylar önce Solterra’yi detaylı olarak incelemişti. Videosunu ve başarılı anlatımını merak edenler için burada paylaşmak istedik.

 

İsmini Latince ‘’Güneş’’ ve ‘’Dünya’’ kelimelerinden alan markanın yeni SUV’u SOLTERRA, tam elektrikli araçlara özel e-SUBARU GLOBAL PLATFORM üzerine tasarlandı. Subaru ve Toyota tarafından ortaklaşa geliştirilen e-Subaru Global platformu, bir aracın önü, merkezi ve arkası gibi birden çok modülünü ve komponentini birleştirerek çeşitli araç türlerinin verimli bir şekilde piyasaya sürülmesini sağlıyor.

Yeni Subaru SOLTERRA tanıtıldı

İki şirket, tecrübe ve bilgi birikimlerini tamamen yeni bir platform oluşturmak için bir araya getirirken, Subaru, her zaman peşinde olduğu üstün pasif güvenlik ve araç stabilitesini de bu özel BEV (Batarya Beslemeli Elektrikli Araç) platformunda hayata geçirmeyi hedefliyor.

Yeni Subaru SOLTERRA tanıtıldı

Sadece platform değil, yeni SUV “SOLTERRA”’ da Subaru ve Toyota tarafından ortaklaşa geliştirildi ve bu kapsamlı iş birliği çerçevesi, ürün planlaması, tasarım ve performans değerlendirmelerini de içeriyor. Bu geliştirme kapsamında, iki şirket, Subaru’nun uzun yıllara dayanan dört tekerlekten çekiş (AWD) teknolojisi ile Toyota’nın olağanüstü araç elektrifikasyon teknolojisinden kaynaklanan güçlerini, yalnızca tam elektrikli bir aracın sunabileceği özelliklere sahip yeni bir SUV oluşturmak amacıyla birleştirdi.

“SOLTERRA” adı, “Güneş” ve “Dünya” anlamına gelen Latince kelimeler olan “SOL” ve “TERRA” sözcüklerinin birleştirilmesinden oluşuyor. Subaru, yeni elektrikli aracına bu adı, doğaya duyduğu minnettarlığı göstermek ve müşterileriyle birlikte doğayla uyum içinde yaşama biçimini daha da geliştirmek ve, geleneksel Subaru SUV araçların istenilen her yere gidebilme yeteneklerini tam elektrikli bir araçta sunma taahhüdünü yerine getirmek için verdi.

Teknik veriler ve ölçüler
466km Sürüş Menzili
0-100km/s Hızlanmasi 6.9 saniye
Çekiş Sistemi: AWD
Subaru Safety Sense Önleyici Güvenlik Sistemi
 
Uzunluk: 4,690mm
Genişlik:1,860mm
Yükseklik:1,650mm
Aks Mesafesi:2,850mm
Fiyat listesi

Solterra e-Xtreme – 1.665.900 TL
Solterra e-Xclusive – 1.749.500 TL
Solterra e-Xcellent – 1.849.500 TL

kanak: Subaru Corparation

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.