Subaru modellerine Wilderness dopingi

Subaru modellerine Wilderness dopingi ile yeniden doğuyor.

Subaru markası denilince bir çok kişinin aklına 4 çeker, performans, ralli ve güvenlik gelmektedir. 1980’li yılların sonundan itibaren ralli parkurlarında simetrik 4 çeker sistemi ile başarı kazanan bu Japon markası 1998 yılında ik SUV modeli olan Forester’ı satışa sunmuştu.

2008 yılından sonra WRC’den (World Rally Championchip) çekilen Japonlar takipçilerini üzmüştü. Boxer Rumble tutkunları Subaru markası ile yarışmaya ve modifiye yapmaya tam gaz devam ediyorlar.

subaru impreza grA rally car

Markanın hızlı ve güvenli olması sebebi ile tercih edilen Impreza, Legacy, Levorg, BRZ dışında XV, Forester, Outback ve Ascent adında SUV modelleri mevcut. Hafif arazi şartlarında simetrik dört çeker sistemi ile başarılı sonuçlar elde eden Subaru’nun SUV modelleri için yeni bir versiyon geliyor.

Subaru Ascent
Wilderness Edition

Subaruların arazide daha fazla performans sunması için Outback ve Forester modelleri için uygulanacak bu donanımın adı ise Wilderness olarak belirlenmiş. Kesin olmayan bilgilere göre otomobillere eklenmesi beklenen donanımların bazıları

  • Büyük arazi tekerlekleri
  • Ekstra yerden yükseklik için bir kaldırma kiti
  • LED ışıklı kaput ışık braketleri
  • Yağ karteri ile arka diferansiyeli kaplayan koruma plakaları
  • Tavan çadırını taşımak için bir üst kargo sepeti
  •  Ön tampon koruyucusu

Markanın arazi koşulları için araçlarında kullandığı X-Mode sürüş seçeneğinin de geliştirildiği dedikoduları mevcut.

2022 yılının yaz aylarında satışa sunulması beklenen Wilderness vesiyonuna sahip Outback ve Forester modellerinden sonra XV için aynı donanımın gelebileceği konuşuluyor.

Mart 2021 tarihi itibarı ile ülkemizde Subaru markasının BRZ, XV ve Forester olmak üzere 3 modeli satışta.  Forester fiyatlarına bir de Wilderness donanımı eklenirse muhtemelen milyon liraya ulaşacaktır.

 

Geçtiğimiz günlerde Subaru‘nun yeni bir model ile ralli parkurlarına döneceği haberiniz sizlerle paylaşmıştık. Merak edenler için linki buraya bırakalım istedik

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.