Skoda Kushaq 150 bin liradan başlayan fiyatlarla

Skoda Kushaq 150 bin liradan başlayan fiyatlarla Hindistan’da satışa çıkıyor…

Kushaq Hint-Avrupa dil ailesinin Hint-İran koluna bağlı bir dil olan Sanskritçe’de kral yada imparator anlamına geliyor.

Volkswagen grubu Hindistan’daki  gücünü arttırmak için 1 milyar euro tutarında bir yatırım yapıyor. Şubat 2020 yılında VISION INDIA 2.0 projesi adındaki bu girişimin ilk örneği Skoda Kushaq oldu. Skoda’nın K harfi ile başlayıp Q harfi ile biten (KODIAQ, KAROQ ve KAMIQ)  modellerinin sonuncusu olarak kayıtlara geçti.

Hindistan pazarı için üretilmiş VW Taigun’dan sonra T-ROC ile ortak platformda üretilen Skoda Kushaq 1.0 litrelik üç silindirli TSI ve 150 hp (148 hp) 1.5 litrelik dört silindirli TSI olmak üzere iki benzinli motor seçeneğiyle satışa çıkıyor.

Skoda Kushaq 4.221 mm uzunluğunda, 1.760 mm genişliğinde ve 1.612 mm yüksekliğinde olup segmentin en uzunları arasında yer alan 2.651 mm’lik uzun dingil mesafesi ve 188 mm’lik yerden yüksekliği, sahip. Metalik bal ve kasırga kırmızısı renkleri ile oldukça canlı bir görünüşü mevcut.

Bu yeni SUV hakkında yazacak bir çok şey var, jantları, iç mekanı, led farları vs vs… Lakin ne kadar yazsak ve anlatsakta hiç bir önemi yok çünkü bu otomobil Türkiye’ye hiç bir zaman gelmeyecek.  Hindistan parası olan rupi üzerinden liraya çevirdiğimizde 150 bin lira civarında bir fiyat ile satışa çıkacak.

Almanya bizi kıskanıyor mu?

iki tane dünya savaşı atlatmışsın,
her şeyi yeniden inşa etmişsin.
dünya kupası kazanmış mükemmel bir futbol takımın var,
ünlü markalarının arasında mercedes, bmw, audi, porsche, volkswagen, siemens, bayer, adidas, puma, hugo boss, bosch, nivea, braun var.

bilimde çığır açan: albert einstein
formula 1 de gelmiş geçmiş en büyük pilot: michael schumacher ve dönemin en iyi pilotlarından sebastian vettel
teniste defalarca grand slam kazanan: boris becker, steffi graf
nba tarihinin belki de en iyi avrupalı oyuncusu: dirk nowitzki
her sene şampiyonlar liginin en büyük favorilerinden bayern munchen
yer yüzünün en büyük top modellerinde: heidi klum, claudia schiffer
matbaayı bulan gutenberg (hani şu bilmem kaç yüzyıl sonra osmanlıya geldiği için osmanlı’yı bitiren sebeplerden biri olan icat)
teorileri hala dünyayı yöneten karl marx
götüne giydiğin 3 pantalondan 1 tanesi: levi strauss

Yukarıdaki bu yorumlar ekşi sözlükten alıntıdır

Sonuç olarak Manisa ilimizde kuracağı fabrikadan vazgeçen Alman Volkswagen bu yatırımların tamamını Çekya’daki fabrikasını kaydırmıştı. Büyük bir iş fırsatını kaçıran ülkemiz umarız TOGG ile bu açığı kapatır.

Türk askeri Suriyede insan öldürüyor bu yüzden fabrikadan vazgeçtik

Almanların ülkemizde neden fabrika kurmadıklarına dair yandaş medyada bulamayacağınız gerçeklere bu linkten ulaşabilirsiniz.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

One thought on “Skoda Kushaq 150 bin liradan başlayan fiyatlarla

  • Mart 25, 2021 tarihinde, saat 10:10 pm
    Permalink

    O markalar çıkarken bizde harf inkilabı şapka devrimi yapılıyordu o yüzden geri kalmış olma ihtimalimiz varmı?

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.