Sigorta şişirmesi doğruymuş…

03/02/2020 itibari ile basın kuruluşlarında yer alan bir haber meşhur “sigorta şişirmesi” sözünün gerçek olabileceğini akıllara getirdi.

Milliyet’in haberine göre İstanbul Bakırköy adliyesinde görev yapmakta olan Cumhuriyet Savcısı T. C. ucuz araba ve arsa vaadi ile dolandırıcılık yaptığı haberi yayınlandı.

 

İddaya göre Savcı çok sayıda kişiyi ucuz arsa ve araba vaadi ile kandırıp 6 ile 12 milyon lira tutarında dolandırdığı ve bu olay ortaya çıkmadan önce ise istifa edip kayıplara karışmış.

 

Otomobiller ile ilgili bu sitede bu haberin ne işi var demeyin….

 

Yarım milyon lirasını kaptıran başka bir savcı, adliye çalışanları ve daha bir çok kişinin mağdur olduğu bu olayda bir de sigorta şirketinin dahil olduğu iddia ediliyor..

 

Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden birinin iflasın eşiğine geldiği söylenen bir dolandırıcılık gündeme geldiği olay oldukça ilgi çekici. Savcı T. C.’nin sigorta şirketinin içinin boşaltılması organizsayonunda yer aldığı düşünülüyor.

 

Sigorta dolandırıcılığının ortaya çıkması ile sigorta şirketinde 27 üst düzey yöneticinin istifa yada yer değiştirildiği bilgisi mevcut.

 
Peki sigorta şişirmesi nasıl olmuş.

Hasarsız araçlara pert kaydı oluşturularak sonrasında galerilere düşük fiyatlarla satılması sigorta şirketinin içini boşaltmış. Bu noktada ilan sitelerinde yer alan hasarı olmayan ama yüksek hasar bedelleri veya pert kayıtları olan arabalar akıllara geliyor .

 

Bu durumda pertler aklanıyorlar mı acaba ?

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.