Schumacher’in ilk F1 aracı satışa çıkıyor

Michael Schumacher’in ilk F1 aracı satışa çıkıyor.

Rekorlar kitabına adını altın harfler ile yazdıran Alman pilot Michael Schumacher F1 yarışlarına ilk defa1991 yılında katılmış. Yarış otomobili ile çok hızlı tur zamanları kaydeden Schumacher ilgileri üstünde toplamayı başarmış ve 1992 yılında Benetton ekibine katılmış.

F1 otomobilleri tarihindeki en güzel tasarıma sahip olduğu söylenen bu otomobil ile kariyerine başlayan Schumacher bir çok rekora ve unutulmaz yarışlar ile izleyicileri pistlere ve ekran başına taşımıştır.

Schumacher’in otomobili ne kadar?

1991 yılında Schumacher tarafından kullanıldıktan sonra bir daha yarışlarda yer almayan bu F1 aracı Belçikalı  koleksiyoner ve yarış pilotu olan Jean Blaton’a tarafından satın alınmış. Goodwood ve bir koç özel organizasyonda piste sembolik olarak çıkan bu otomobil tekrar satışa sunuluyor.

Jordan takımının 191 model adını verdiği ve 6 şasi numaralı bu F1 otomobili  Speedmaster Cars  tarafından 1 milyon 250 bin sterlin tutarına ulaşması beklenen açık arttırmaya çıkaracak.

Michael Schumacher’in kariyerinin kırılma noktası

Satışa çıkacak otomobilin asıl pilotu Bertrand Gachot imiş. Pilot trafikte bir taksi sürücüsü ile tartışıp karıştığı kavga sebebi ile 18 ay hapis cezası alır ve Jordan’ın koltuğu sürücüsüz kalır.

Avrupa Formula Ford 1600, Formula König, Almanya Formula 3 Şampiyonası, FIA Avrupa Formala 3 Kupası, Macau Grand Prix, 1990 Dünya Sportscar Şampiyonası, Almanya Formula 3 Şampiyonası, FIA Avrupa Formala 3 Kupası ve Macau Grand Prix’i yarışlarında başarılar kazanan Schumacher F1 aracının koltuğuna geçmeyi başarır ve dünya bir şampiyon ile tanışmış olur.

2013 yılında geçirdiği kayak kazasında komaya giren Schumi halen daha bitkisel hayatta. Umarız bu şampiyon bir gün tekrar uyanır.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir