Prodrive P25 üretime başlıyor

Prodrive P25 üretime başlıyor

Sadece 2 gün önce birinci nesil Subaru Impreza’nın Prodrive markası tarafından tekrar üretileceğine dair ön bilgiyi sizlere aktarmıştık.

Tek kapı Impreza GC8 geri dönüyor

Prodrive 25 Mayıs tarihinde daha fazla detay açıklayacağını söylemişti ve web sayfasında bunları paylaştı.

McLaren otomobillerini tasarlayan Peter Stevens’ın tasarımını yaptığı Subaru Impreza’nın ilk coupe ve WRC otomobilinin 25. yıl dönümünde 22B Prodrive tarafından tekrar üretilecek.

Geniş çamurlukları ile ralli parkurlarındaki versiyonuna benzetilen yol otomobili olan Subaru Impreza 22B sınırlı sayıda üretilmişti. Sadece 400 adet üretilmiş olan bu versiyon 25. yıl dönümü anısına onu ralliler için hazırlayan Prodrive tarafından yine sınırlı sayıda üretilecek.

Subaru Impreza 22B satışa sunulduğunda 2.2 litre ve 280 hp gücünde idi. Prodrive’ın yeniden üretce ve P25 adını verdiği versiyon ise 2.5 litre ve 400 beygir güç üretecek.

Prodrive P25 ilk olarak Haziran ayında yapılacak olan Goodwood Festivalinde asfalt üzerinde görülecek. Günümüzde 22B’ye sahip olmak için 200 bin dolar civarında ödeme yapmak gerekiyor ve söylentilere göre yeni P25 için çok yüksek bir fiyat etiketi olacakmış.

Subaru Impreza 22B: Devlet el koydu satışa çıktı

Ferrari, Aston Martin yada Pagani gibi süper sınıftaki otomobiller kadar pahalı olacağı tahmin edilen otomobilin hayranları şimdiden sipariş vereceğine eminiz.

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.