Paul Walker’ın Toyota Supra’sı satışa çıkıyor.

Paul Walker’ın Toyota Supra’sı satışa çıkıyor.

Günümüzdeki otomobil modifikasyonu, kişiselleştirilmesi yada adına her ne derseniz bu işin patladığı yer Fast & Furious filmidir.

Filmin ne kadar başarılı olduğunu sayısal verilerle anlatmak gerekirse şu detayları sizlerle paylaşabiliriz. 2001 yılında gösterime giren serinin birinci filminin yapım maliyeti 38 milyon dolarmış. Filmin yayına girdiği hafta sinemalardaki hasılatı ise 47 milyon dolar ve toplamda da 207 milyon dolar kazanç sağlamıştır.

Turuncu Supra satışa çıkıyor.

Filmden önce bir çok kişinin bilmediği Toyota’nın beşinci nesil Supra modeli adeta bir ikon haline geldi. Ülkemizde de az sayıda bulunan 6 silindirli turbo beslemeli motoru ile performansın üst noktalarını zorlayan bu Japon otomobili artık mücevher kadar kıymetli. Sadece 37 bin mil yol yapmış bu gri renkli Supra için 500 bin dolar isteniyor.

Paul Walker’ın 2001 yılındaki ilk film ve 2003 yılındaki ikinci devam filminde kullandığı Lambo turuncusu Toyota Supra Barret Jackson isimli müzayede firması ile açık arttırmayla satışa sunulacak.

fast-and-the-furious-toyota-supra-paul-walker (11)

Manuel değilmiş

Toyota Supra evraklar ile belgelenmiş ve filmde yer alan otomobil olduğu kanıtlanmış durumda. Bu Supra The Shark Shop adındaki garaj tarafından film için dizayn edilmiş. Garaj sahibi Eddie Paul tarafından Lamborghini Diablo Candy Orange inci boyası ve yan tarafında Troy Lee tarafından tasarlanan ünlü “Nükleer Gladyatör” görseli ile tamamlanmış.

Filmde Paul Walker’ın vites değiştirdiği sahneler görünüyor olsa da bu Toyota Supra standart motorlu ve otomatik 4 ileri şanzımana sahip.

Vites kolu manuel görünmesi için değiştirilmiş ve bilinmeyen detay otomobilin satışa sunulması ile ortaya çıkmış.

Rahmetli Paul Walker’ın Supra’sı önümüzdeki günlerde açık arttırmaya çıkacak. Toyota Supra ilginizi çeken bir otomobil ise Supra’ların mezarlığı isimli iki farklı yazımız ilginizi çekecektir.

  1. Terkedilen Toyota Supra GT500 JGTC 

    toyota_supra_gt500_jgtc_içtenyanmalıotoblog (10)

  2. Toyota Supra mezarlığı ve daha fazlası 

Satışa çıkacak olan Supra’nın güncel fotoğrafları

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.