Opel Manta yeniden ve elektrikli olarak üretimde

Opel markası Manta’nın ellinci yıldönümünü kutlamak için ikonik modeli tamamen elektrikli bir özel ürün olarak geri getirdi.

Retomod

Opel Manta GSe ElektroMOD: Manta gibi klasik otomobilleri modern bileşenler ve güç aktarma organları ile ‘RestoMods’a dönüştürme projeleridir. Tamamen elektrikli Manta GSe, Opel’in ilk elektrikli RestoMod’udur ve ikonik Manta’nın klasik stilini sürdürülebilir sürüş için en yeni elektrikli güç aktarma organları ile birleştirir.

Siyah kaputun altındaki dört silindirli motorun yerini 108kW (147PS) ve 225Nm torka sahip bir elektrik motor aldı. Manta GSe ayrıca, sürücülerin manuel olarak vites değiştirmesine veya alternatif olarak dördüncü vitese geçmesine ve otomatik olarak sürmesine izin veren dört vitesli şanzıman ile birlikte geliyor.

31 kWh lityum iyon pil ile Manta GSe, yaklaşık 124 mil menzile sahip ve menzili artırmak için rejeneratif frenleme özelliğine sahip. Şarj işlemi, 9kW’lık yerleşik bir şarj cihazı aracılığıyla gerçekleşir ve tam şarjın tamamlanması dört saatten kısa sürer.

Manta GSe, Vauxhall’ın en yeni tasarım öğelerine sahiptir ve markanın Vizor stilindeki ön yüzü hemen kendini gösteriyor. Manta GSe, ön tarafın tüm genişliği boyunca uzanan bir Pixel-Vizor üzerinde kayan manta ışını, ön uçta LED gündüz sürüş farları bulunurken, ikonik dairesel arka lambalar çarpıcı bir üç boyutlu LED tasarıma sahip.

Sarı boya, önde 195/40 R17 lastikleri ve arkada 205/40 R17 lastikleri olan özel olarak tasarlanmış 17 inç Ronal alaşım jantları barındıran tekerlek bombeleri ile imza niteliğindeki siyah motor kaputu ile kontrast oluşturuyor. Orijinal Manta’da bulunan krom çamurluk kaplamaları artık ortadan kalkarken, arka kısımda yeni Manta yazısı yer alıyor.

Modern bir RestoMod’dan beklendiği gibi, Manta GSe’nin iç kısmı en yeni Vauxhall dijital teknolojisine sahiptir. Klasik yuvarlak göstergelerin yerini iki sürücü odaklı 12 inç ve 10 inç dijital ekrana sahip Vauxhall Pure Panel aldı. Ses sistemi de efsanevi Marshall markasına ait yeni bir ünite ile modernize edilmiştir.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir