Öğrencilere yaptırılan AUDI RS6 GTO

Öğrencilere yaptırılan AUDI RS6 GTO

VW Group Brand bünyesindeki markalardan biri olan Skoda’nın tasarım öğrencileri AUDI RS6 GTO konseptini yaptılar.

Audi RS6 GTO

Kendi içlerinde çırak olarak isimlendirilen otomotiv tasarım öğrencilerinin neler yapabileceklerini görmek istemişler ve Volkswagen grubunun hızlı vagon modeli Audi RS6 için kolları sıvamışlar.

Audi RS6 GTO

Audi markasının 1990’lı yıllarda Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da bulunan ve Uluslararası Motor Sporları Birliği (IMSA) tarafından düzenlenen yarışlar için hazırlanan  90 Quattro GTO modeline atıfta bulunan tasarımı ortaya çıkarmışlar.

Amerika’da yapılan yarışlarda kullanılan büyük V8 motorlu otomobillerin arasında  5 silindirli 2.2 litre hacminde ve 700 beygir olan bu model önemli başarılara imza atmış.

audi

RS6 Avant 4 litrelik motoru, 600 beygir gücü ve Quattro (4 çeker) olarak satın alabildiğiniz bir model. Çıraklar bu konsept otomobilin gücünü 100 beygir arttırarak 700 beygire çıkartmışlar.

Audi RS6 GTO

Dış bölümde otomobilin renkleri Audi 90 modelinin yarıştığı dönemdeki renkleri referans alarak boyanmış. Genişletilen çamurlukları ile (widebody) çok daha agresif bir hale gelmiş.

Audi RS6 GTO

Ölçülerini bilmiyoruz fakat en az 20″ olduğunu düşündüğümüz beyaz aero yarış jantları geniş çamurlukları çok güzel doldurmuş. Arka tekerleklerin hemen önünden çıkan egzozları ve büyük spoiler ile tam anlamı ile yarışçı bir görünüm kazandırılmış.

Audi RS6 GTO

Audi RS6 GTO

RS6 GTO’nun içi de unutulmamış. Bütün fazlalıklardan kurtulduktan sonra recaro yarış koltukları ve güvenlik için olmazsa olmaz takla kafesi (roll cage) yerleştirilmiş. Orjinal direksiyon ve göğüslük değiştirilmeyerek yarış arabası içinde hissederken otomobilin bütün teknolojik donanımlarını kullanabiliyorsunuz.

Audi RS6 GTO

Kendi üreten ülkeler için çıraklara teslim edilebilen bu vb otomobiller baştan sona yeniden inşa edilebiliyorlar. Ülkemizde ise sıfır Audi RS6 için satış fiyatı 3 milyon 882 bin para olduğunu da üzülerek hatırlatmadan geçmeyelim istedik.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir