Mitsubishi Colt Türkiye’de üretilecek

Mitsubishi Colt Türkiye’de üretilecek

1962 yılında yollara çıkan Mitsubishi Colt’un 2013 yılında üretimi son bulmuştu. Markanın geçmişinde önemli bir yeri olan B segmenti model 50. yıl dönümünde tekrar hayata dönüyor.

CMF-B platformu olan Renault, Nissan ve Mitsubishi ortak üretimi olacak olan Mitsubishi Colt Bursa yer alan Renault fabrikasında üretilecek.

Mitsubishi tarafından yeni Colt için bir teaser yayınlandı. Bu görselde ön panjura doğru uzanan led farlar ile ile karakterize edilen Mitsubisji Colt’un gövde panelleri ise Clio ile tamamen aynı olacak.

Yayınlanan görselin kapısında yer alan EV logosu yeni Colt’un Hybrid ve tamamen elektrikli bir aktarma organına sahip olacağını işaret ediyor. Yeni Colt büyük olasılıkla Renault Clio E-Tech ve Nissan Juke Hybrid ile tamamen aynı alt yapıya paylaşacak.

Renault Clio E-Tech için bilinen  motor detayları ise  hibrit ve Plug-in olarak 140 yada 160 hp  motor ve yüksek kapasiteli pil (105 kg sınırlı ağırlık için 9,8 kWh ve 400V), karma tüketimde (WLTP) 135 km/saate kadar 50 km’den fazla, şehir içi kullanımda ise (WLTP City) 65 km’ye %100 elektrikle çalışma imkanı sunuyor.

Yukarıda Clio için yazılan motor detayları ile gelecek ola Mitsubishi Colt ülkemiz dışında başka bir yerde üretilecek mi henüz bilmiyoruz.

 

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.