Miras kalan evden Mustang Shelby GT350 çıktı

Miras kalan evden Mustang Shelby GT350 çıktı

 

Daha önce sizlere ölen adamın evinden çıkan ve akrabası olmadığı için açık arttırma ile 567 bin dolara satılan 1962 model Alfa Romeo Giuletta SZ haberini paylaşmıştık. Merak edenler için buraya link bırakalım.

Yine benzer bir durum ama bu sefer biraz daha farklı bir olay yaşandı. Amerika Georgia’da kapalı bir yerde atıl durumda yıllardır yatan bir Ford Mustang Shelby GT350 olduğu dedikoduları varmış. Mustang meraklıları uzun zamandır aranan bu otomobili sonunda bulmuşlar.

Adı açıklanmayan kişiye aile büyüklerinden göl kenarında bir ev kalmış. Kişinin daha önce böyle bir evden haberinin olmaması ve evi satmak için gittiğinde garajda 2 adet üstü örtülü otomobil ortaya çıkmış.  Bunlardan biri 1991 model diğerinin ise 1965 model Ford Mustang Shelby GT350 olduğu anlaşılmış.

30 yıldır yerinden kıpırdamadığı tahmin edilen 1965 model Ford Mustang Shelby GT350’nin örtüsü kaldırıldığında yüzeysel pas olduğu bunun dışında genel durumunun oldukça iyi olduğu görülmüş.

Neden bu kadar kıymetli?

Amerika yada Kanada’da Mustang çok pahalı olmayan bir çok Mustang bulunabiliyor.

Peki ama yazıya konu olan Mustang neden bu kadar ilgi çekti, farkı nedir yada neden pahalıdır? Bulunan Ford Mustang Shelby GT350 sadece 1965 yılında 562 adet ile sınırlı sayıda üretilmiş olan K harfi koduna sahip V8 271 beygir gücünde  bir modelmiş. K kodu ve Shelby olup sınırlı sayıda üretilmiş olması, motor ve şanzıman numaralarının arabanın etiketleri ile eşleşip orjinal olduklarının ispatlanması ile bu Ford Mustang Shelby GT350 400  ile 600 bin dolara kadar alıcı bulabiliyor.

Otomobili bu hali ile mirasçılarından satın alan Mustang meraklısı Matt Taylor otomobilin sadece amortisör, egzoz sistemi ve yakıt deposunu değiştirdiğini, sorunsuz çalıştığını söylemiş. Otomobilin kaportasını ellemeyen yeni sahibi bu şekilde kalacağını ve otomobili satmayı düşünmediğini açıklamış

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.