Mercedes vagon üretimini bırakıyor

Mercedes vagon üretimini bırakıyor

Ülkemizde de sevilmeyen vagonlar Almanya ve Mercedes’in satış yaptığı diğer ülkelerde de sevilmediği için üretimden kaldırılıyor

Alman dünya otomotiv devinin zengin bir kadının talebi üzerine 1956 yılında başladığı vagon versiyonları artık üretilmeyecek. Üretime geçen ilk vagonun hikayesini merak edenler için buraya bir link bırakalım

mercedes vagon

Vagon otomobil denilince akıllara ilk gelen markalardan biri Audi’dir. Vagon model DNA’sını 1990’lı yıllardan bu yana performanslı motorlarla birleştiren Audi karşısında Mercedes hiç bir zaman rakip olamamıştır. Audi ile karşılaştırıldığında Mercedes gibi BMW’de aynı başarısızlığa sahip bir başka Alman markasıdır.

Vagon otomobiller denilince Audi’ye rakip olamayan Mercedes ve BMW’nin dışında bir başka Alman markası olan Porsche atağa geçti. Porsche’un beğenilen elektrikli modeli olan Taycan’ın vagon versiyonu tanıtıldı. Taycan Cross Turismo tasarım çizgileri ile vagon formuna yeni bir anlayış getiriyor.

Son vagon E serisi

2030 yılına kadar vagon otomobilleri tamamen bitirecek olan Mercedes’i son vagonu E serisinde olacak. Mercedes’in daha pratik bir şeyler isteyen müşterileri memnun etmek için alternatifler üzerinde çalıştığı ve çözümün yüksek sürüşlü bir SUV sedan olabileceğini öne sürülüyor. Bir SUV’nin avantajlarını bir araba tasarımıyla birleştirmesi beklenen elektrikli araç pilleri daha iyi gizleyebiliyor ve bugünlerde müşterilerin talep ettiği boyutlara sahip olabiliyor.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir