Mercedes hibrit otomobillere veda ediyor.

Mercedes hibrit otomobillere veda ediyor.

Mercedes‘in gelecek planları giderek netleşiyor. Alman şirketi aslında, dikkati ve yatırımları elektrikli modellere odaklamayı, sıfır emisyonlu model yelpazesi oluşturma yolunda ilerliyor. Mercedes mühendisleri tamamen elektrifikasyonu ile karakterize edilen bir geleceğe doğru hızlanmayı planlıyor .

Bu seçim , hibrit çözümlerin aşamalı olarak terk edilmesine yol açacaktır. Özellikle yeni plug-in hybrid (PHEV) motorlar daha fazla geliştirilmeyecek noktaya yaklaşıyorlar. Elektrik ünitesi ile çevrili bir içten yanmalı motoru ve bir pillerden  oluşan bu çözümler daha fazla güncelleme almayacaklar.

Mercedes elektriğe odaklanıyor

Mercedes, EQC gibi sıfır emisyonlu elektrikli BEV modellerine odaklanacak. Proje, Daimler yönetim kurulu üyesi Markus Schäfer tarafından onaylandı. Yönetim seçimleri yapıldı ve akın gelecekte Mercedes , Münih Otomobil Fuarı’nda tanıtılan tamamen yeni Mercedes AMG GT Coupé 4 63 S E-Performance spor otomobil gibi eklenti modellerini desteklemeye devam edecek .

Mercedes hibrit otomobillere veda ediyor.

Tamamen elektrikli otomobillere olan yatırımlar için markanın bir kaç yıl daha çalışması gerekecek.  Mercedes sıfır emisyonlu çözümler, dört tekerlekli dünyanın geleceğini temsil edeceği ilkesini benimsemiş durumda. Bu nedenle giderek daha modern ve performanslı çözümler sunarak bu sektörde önemli bir ivme kazanmayı hedefliyor . Yapılan açıklamalar sonucunda Mercedes’in geleceği elektriklidir ve kesinlikle plug-in hybrid değildir felsefesini benimsemiş durumdalar.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde Mercedes’in EQ serisi tamamlanmış olacak. EQA’dan başlayarak, çeşitli pazar taleplerini karşılayacak çeşitli “yükseltilmiş” sapmalarla EQS amiral gemisine çıkmak mümkün olacaktır. AMG spor bölümü bile kaçınılmaz olarak yeni trende uyum sağlamak zorunda kalacak. Önümüzdeki yıllarda yatırımlar çok özel ve elektrikli spor modellere doğuracak gibi görünüyor.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.