Megane makyajlandı

Megane 4 için belli belirsiz bir makyaj haberi geldi.

Megane 1996 yılında üretildi ve ilk yılında 304.631 adet sattı. 2019 yılında ise satış adeti 129.222 adet oldu. Üretildiği yıldan bu yana azalan bir grafik izleyen Megane modeli sadece 2004 yılında patlama yaşayarak 465.778 adet satış rakamına ulaşmıştı. ( bu satış adetleri Avrupa pazarına aittir)

Megane için dış donanımda ki değişiklikler sırası ile ön farlarda PureVision led teknolojisi, ön pamjurda krom efekti ve yeni tasarım ön tampondan ibaret. Arka tarafta led teknolojisi ile yenilenmiş stoplar mevcut. Megane’ı dışarıdan ayırt edebileceğiniz bütün farklar bunlardan oluşuyor.

Megane’ın makyaj detayları araç içinde daha çok belli oluyor. 9.3″ boyutlu EASY Link multimedya ve gösterge paneli ise 10.2″ ölçüsünde kullanımı daha kolay olduğu belirtilen bir yenilik ile gelecekmiş.

Gelelim plug in hybrid Megane’a.

Dışarıdan şarj edilen Megane piller ile donatılmış. 1.6 benzinli motora adapte edilmiş olarak satışa çıkacak olan bu seçenek sadece elektrikli motoru ile 135 km maksimum hıza ulaşabilirken şehir içindeki menzili 50 km, şehirler arası menzili ise 65 km olarak açıklandı.

Megane için spor versiyon olarak adlandırılan GT Line seçeneği ise artık olmayacak. GT Line adı yerine artık RS Line adı kullanılacak.


Makyajlı ve elektrik melezi yeni Megane ne zaman satışa çıkacak şimdilik bilinmiyor. Ülkemize plug in hybrid gelirmi bu da bilinmiyor.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.