Loeb’ün yarış arabası ve tüm ekibi yangında yok oldu.

Loeb’ün yarış arabası ve tüm ekibi yangında yok oldu.

İki ralli efsanesi bir araya geldi ama yangın ile tüm hayaller kül oldu. 9 kez dünya ralli şampiyonu olan Fransız Sebastian Loeb ve 80’li yılların en ikonik ralli otomobili Lancia Delta integrale bir araya gelmiş ve ralli meraklılarının dikkatini henz pistlere çıkmadan çekmişti.

WRX adı verilen dünya ralli kros şampiyonası için Special One adındaki otomobil restomod ve yarış takımı tarafından hazırlanan 2 adet elektrikli Delta İntegrale servis alanında alev aldı.

Sebastian Loeb ve takımın diğer pilotu olan  Guerlain Chicherit için hazırlanmış olan çift elektrik motorlu ve 4 çeker olan Lancia Delta İntegrale’lerin 0/100 hızlanması sadece 1.8 saniye olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Yangının nedeni başlangıçta bilinmemekle birlikte, FIA tarafından başlatılan bir soruşturma, video görüntülerinin, yangının takım alanında şarj olurken Delta Evo-e RX’in bataryası etrafında başladığını ortaya koyduğunu belirtiyor. Kesin neden henüz belli değil, ancak pil üreticisi Kreisel soruşturmaya yardımcı oluyor.

Çıkan büyük yangın sonucu geçtiğimiz hafta sonu yapılacak olan ralli kros şampiyonası iptal edildi.

 

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.