Koronavirüs F1’e bulaştı. Avusturalya Grand Prix’i iptal edildi.

Koronavirüs F1’e bulaştı.

Düyanın en pahalı sporu olan ve otomotiv mühendisliğinin zirvesinde yer alan Formula 1 Koronavirüs ile frene bastı.

Amerika basketbol ligi NBA takımlarından olan Utah Jazz oyuncusunda tespit edilen Koronavirüs bu kez Formula 1’i etkiledi.

Sezonun ilk yarışı olan 12-15 mart tarihlerinde Avusturalya’da yapılacak olan yarıştan önce Mclaren F1 takımından Koronavirüs haberi geldi. McLaren ekip üyelerinden birinin Koronavirüs virüs semptomlarına benzeyen sağlık sorunları sonrasında yapılan testler pozitif olarak sonuçlandı.

Yaşanan Koronavirüs paniğinden sonra Mclaren F1 takımı Avusturalya yarışından çekildiğini açıkladı.

F1 takımlarının yarışmak istemediğini, yaşanacak bulaş riskine girmek istemedikleri padokta konuşulan dedikodular arasında.

Bir başka dedikodu ise  iki başka takımda daha Koronavirisü görüldüğü yönünde. Haas F1 takımında 4 kişi ve Williams takımında ise 1 kişinin daha virüse maruz kaldığı söyleniyor

Virüs nedeni ile medya tarafında da önemli kararlar alındı. Bir çok farklı medya kuruluşunun yer alacağı organizasyonda tek kanal uygulaması yapılacak ve yayın paylaşımı yapılacak.

Koronavirüs ile ilgili yapılan basın toplantısı konuşan Hamilton “hepimizin bu oda da oturduğumuza inanamıyorum” açıklamasını yaptı.

13/03/2020 tarihinde FIA açıklamasına göre ise Avusturalya Grand Prix’i iptal edildi.

 

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.