Ken Block Subaru Imprezasını satıyor

Ken Block Subaru Imprezasını satıyor

Subaru ve sonrasında Ford markası ile izlemesi son derece keyifli olan 10 bölümlük video serisi Gymkhana’ya imza atmış olan Ken Block Subaru Imprezasını satıyor. 10. bölümden sonra yerini Travis Pastrana’ya bırak video dizisi yeniden Subaru ile yollara çıkmış ve 11. bölüm yayınlanmıştı.

subaru impreza ken block gymkhana travis pastrana

Motorsporlarına başladığı ve ilk ralli zaferi olan Rally America’s Rally of the 100 Acre Wood yarışını kazandığı Subaru Impreza WRX STI sonrasında Ken Block ile bir dünya rekoruna imza atmıştır.

subaru impreza ken block

Hawkeye değil Bugeye

Block’un otomobili 2005 yılında satışa sunulmuş olan Impreza Hawkeye gibi görünse de aslında 2001 ve 2002 yılında üretilmiş olan Bugeye versiyonudur. Bugeye olan ön bölüm çıkartılmış ve Hawkeye ile değiştirilmiş.

Dünya rekoruna sahip Impreza

2006 yılında Discovery Channel şovu Stunt Junkies’in bir bölümü için rampadan rampaya 52 metre uçarak bir dünya rekoru kırdı. Bu atlayış sonucunda araba çalışmaya devam edecek kadar sağlam kalmayı başardı.

Fuel tank has hole

Kayıtlara geçen bu rekor sonrasında kapalı ve iklimlendirme özelliklerine sahip bir garajda yıllarca saklanan Impreza için tek bir sorun sarın var. Arabanın göğüslük bölümüne yazılmış olan “fuel tank has hole” yakıt deposunun delik olduğunu hatırlatıyor 🙂 Bu rekor atlayışta delindiğini düşündüğümüz yakıt deposu ve triger kayışı değiştirilip yeni motor sıvıları eklendikten sonra açık arttırma ile satılacak.

En yüksek teklif verenin olacak

Subaru  için internet üzerinden teklif verebiliyorsunuz ve 3 mart tarihine kadar fiyatı arttırabilirsiniz. Son olarak verilen en yüksek teklif 53 bin dolar olarak görüntüleniyor. Otomobilin satışını ve verilen fiyatları buradan takip edebilirsiniz.

İlan açıklaması

Ken Block twiter’da her zamanki eğlenceli karakteri ile şu açıklamayı yazmış.

“Biraz kullanılmış, istismar edilmemiş, bebek gibi, düşük kilometreli ve bu araba ile dünya rekoru kırabilirsiniz”

Hayır kurumuna bağışlayacak

Otomobilin satışından elde edilecek olan gelir Make-A-Wish Foundation adında  Amerika Birleşik Devletleri’nde 2  ile 18 yaşları arasındaki kritik hastalığı olan çocukların isteklerini yerine getirmeye yardımcı olan kar amacı gütmeyen bir kuruluşa  bağışlanacak.

Gizemli Subaru hurdası

Ken Block’un Gymkhana serilerinin 7. olan  Wild in the streets of Los Angeles bölümünde görünen bir Subaru hurdası vardı. 2014 yılında yayınlanan ve 54 milyondan fazla izlenmiş olan videoda görülen Subaru’nun  rekor kıran atlayışı yapan otomobil olduğunu düşünmüştük. Otomobilin satışa çıkması ile su kanalında iskelet haline gelmiş Subaru Impreza’nın başka bir otomobil olduğunu anlamış olduk. Bu hurda muhtemelen Gymkahan için çekilen ilk bölümdeki Impreza olsa gerek diye düşünmekteyiz.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.