Ken Block 1400 hp elektrikli Mustang Mach-E direksiyonunda

Ken Block 10 yıl önce boş bir havalanında 2007 model Subaru Impreza Hawkeye ile çılgın gibi sürdüğünde büyük bir hayran kitlesine sahip oldu.

Bu çılgınca gösteriler Ken Block’un 2004 yılında kurduğu DC Shoes markasının reklamları olarak ortaya çıkmıştır.

Gymkhana adını verdiği bu serilerin üçüncüsünden sonra Ford sponsorluğunda yoluna devam eden Block şimdilerde yeni Mustang Mach-E ile lastik yakıyor.

Mach günümüzde elektrikli olarak karşımıza çıksa da meraklılarının çok iyi bildiği ve döneminin American Muscle modellerinden biridir.

Ford Mustang Mach1

Ford’un ikon modeli Mustang’in SUV ve tamamen elektrikli versiyonu olan bu yeni modelin tanıtımı için 1400 beygir gücünde bir otomobil hazırlanmış.

Ford mühendisleri tarafından hazırlanan Mach-E önde 3 arkada ise 4 elektrik motoruna sahip. Nikel, manganez ve kobalt bileşenlerinden oluşturulan pillleri ile patlayıcı bir güç elde eden Mustang Mach-E 1500 Nm tork üretiyor.

Ekstra kullanılan pillerin toplam ağırlığı 680 kg ve otomobilin toplam ağırlığı ise 2267 kilograma ulaşmış. İstenildiğinde sadece önden çekişli yada tamamen arkadan itişli olarak kullanılabilen otomobilin ilk defa direksiyona geçen Ken Block ortaya çıkan güç karşısında şaşkınlığını gizleyememiş.

Altta yer alan video  Gymkhana’nın yeni bölümü değil sadece bir tanıtım videosudur. Ford’un tanıtım videosunda bazı özel  özel Mustang versiyonları Mach-E’ye eşlik ediyor.

 

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir