Insignia İngiltere’de öldü

Insignia İngiltere’de öldü

2004 yılında konsept modeli tanıtılan, 2008 yılında üretime geçen ve 1 yıl sonra 2009’da yılın otomobili seçilen Insignia İngiltere’de satışları durduruldu. Bir çok otomobil meraklısının bildiği üzere Opel markası İngiltere’de Vauxhall logosu ile satılmaktadır. Ek olarak Insignia modeli Latin Amerika ve Kuzey Amerika’da Buick Regal  ve Avusturalya’da Holden Commodore adı ile satıldı.

Wauxhall yönetimi markanın elektrifikasyona odaklanması doğrultusunda Insignia’nın üretimden kaldırıma kararının alındığını açıkladı.

İngiltere’de Insignia için yeni sipariş verilemiyor olsa da daha önceden alınan siparişlerin karşılanacağı ayrıca Avrupa ülkelerinde ise Opel logosu altında Insignia üretiminin devam edecek.

Insignia yenilenecek mi?

Opel Vectra’nın devamı olarak üretilen Insignia üretimi İngiltere’de bitti ve yerine D segmentinde yeni bir model gelmeyecek. Fransızların satın aldığı Opel markası bu sınıf için herhangi bir model üretmeyecek.

Sedan otomobillerin satışlarındaki büyük azalma otomobil pazarına yön vermeye devam ediyor. Premium sınıf dışındaki sedan modellerin yerini günümüzde SUV’ler dolduruyor. Insignia’nın İngiltere’de satıştan kaldırılmasına da sebep olan bu durum akıllara Opel’in yeni sahibi Stellantis’in tamamen elektrikli bir crossover ile geri dönebileceğini akıllara getiriyor.

Artık sevilmeyen ve üretimden kalkan bir diğer sedan otomobil Ford Mondeo olmuştu. Insignia’nın İngiltere’deki satışlarının durdurulması önümüzdeki dönemde diğer Avrupa ülkelerinde de yaşanacak mı bekleyip göreceğiz.

Sedanlar gibi vagon otomobillerde artık istenmiyorlar. Mercedes’in vagon otomobil üretmeme kararı ile ilgili haberimize de buradan ulaşabilirsiniz.

Mercedes vagon üretimini bırakıyor

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.