Hyundai Tucson hava yastığı arızası ile geri çağırıldı

Hyundai Tucson hava yastığı arızası ile geri çağırıldı

Hyundai’nin başarılı en çok satan modelinin dördüncü nesli Tucson 2004 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, dünya çapında 7 milyondan fazla birim satıldı. Hyundai’nin yeni kompakt SUV’si, şirketin yeni Sensuous Sportiness tasarım kimliğini takip eden ilerici ve iddialı yeni bir görünümle piyasaya çıktı.

Hava yastığı arızası

Hyundai Tucson dünya çapında olmak üzere yaşanan hava yastıkları arızası ile geri çağırıldı. Yan (perde) hava yastıklarının herhangi bir kaza sonucu çalışmayacağı ve insanların daha fazla yaralanma riskinin olduğu belirlendi.

Bugüne kadar üretilmiş bütün 4. nesi Hyundai Tucson’ları kapsayan bu geri çağırma Avrupa Toplulukları Komisyonu  (European Commission) resmi web sayfasında yayınlandı.

14 Ekim 2020 ile 15 Nisan 2021

Hyundai tarafından yapılan bu geri çağırma14 Ekim 2020 ile 15 Nisan 2021 tarihleri arasında üretilmiş olan 4. nesil Tucson modellerini kapsamaktadır. Her zaman olduğu gibi bir çok marka hatalı üretimler sebebi otomobillerini bütün dünyada geri çağırırken bu uygulama genellikle ülkemizde yapılmamaktadır.

Adını yazmak istemediğimiz bir Hyundai yetkili servisini aradık ve Tucson modelinde bu hata ile geri çağırma olmadığı bilgisini aldık. 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

One thought on “Hyundai Tucson hava yastığı arızası ile geri çağırıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir