Focus ST ve Fiesta ST bitti

Ford markasın hothatch modelleri olan Focus ST ve Fiesta ST üretimi bitiyor. 

Ford tarafından 2018 Nisan ayında ilk sinyalleri verilen bu iki modelin ST versiyonları artık üretilmeyecek.

Ford Performance Europe yöneticisi Stefan Muenzinger, Avrupa emisyon yönetmelikleri nedeniyle ilk olarak mevcut Focus ST ve sonra Festa ST otomobillerinin son nesil olacağını belirtti.

200 g / km‘nin üzerinde CO2 emisyonlarına sahip modellerin standartların üzerinde olduğunu ve bu yüzden üretimlerinin sonlanacağı günler çok yakın.

Bir çok marka modellerinin güçlü versiyonlarında uygun CO2 emisyonlarını yakalamak için farklı arayışlar içinde. Bazıları elektrik destekli melezler için uğraşırken bazılarıda beygir güçlerini azaltma yoluna gidiyorlar.

Stefan Muenzinger yaptığı açıklamada dikkatleri Mustang Mach-E‘ye yöneltti. Egzoz emisyonları limitleri üzerinde kalan turbo beslemeli performans motorları için yeni geleceğin elektrik olduğunu söylüyor.

Ford meraklılarını beklentilerini karşılamak için Mustang Mach-E teknolojisine sahip Focus ve Fiesta modellerini çok yakın bir gelecekte göreceğiz diye tahmin ediyoruz.

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.