Ferrari’si ile gömülen milyoner kadın

Ferrari’si ile gömülen milyoner kadın

Okuyunca herkes için çok tuhaf gelen bir başlık ve bu başlığı link tıklansın diye atmadık. Mısır firavunlarının sevdikleri eşyalar ile gömüldüğü dönemleri akıllara getiren olay gerçek ve akıl almaz bir durum.

Petrol zengini Sandra West

1939 yılında dünyaya gelen Sandra West petrol kralı Ike West ile evlenmiş ve Amerika’nın zenginler bölgesi olarak bilinen Beverly Hills’te milyoner olarak hayatına devam etmiş. Çiftin ömürleri çok uzun olamamış 1968 yılında önce Ike West 34 yaşında hayatını kaybetmiş ve Sandra West büyük servet ile tek başına kalmış.

Kocasının ölümünden sonra ortaya çıkan psikolojik sorunlar, paranoya ve halüsinasyona meyilli bir psikotik haline gelir sonunda depresyona girer. tonlarca boş zamana sahip olmak ve komodininizde bir sürü reçeteli ilaç bulundurmak için kötü bir kombinasyon ortaya çıkar.

Sandra West 10 Mart 1977 aşırı dozda ilaç kullanımına bağlı olarak hayatını kaybeder. Avukatlarının aracılığı ile daha önce yazmış olduğu vasiyet üzerine bütün mal varlığını tek bir şart ile ölen eşinin kardeşine bırakır.

Şartlı vasiyet

Milyoner Sandra bir Ferrari tutkunu imiş. Dönemin İtalyan markasının Amerika’da çok popüler olan 330 GTC modeli ile çekilmiş olan fotoğrafları günümüze kadar ulaşmış. Sandra West vasiyetinde çok sevdiği Ferrari 330 GTC modeli ve üzerinde en sevdiği dantelli geceliği ile gömülmek istemiş. Kulaklara günümüzde dahi tuhaf gelen bu istek 1977 yılında da insanlar için oldukça aykırı bir durum olmuş.

Bütün mal varlığını eşinin kardeşine bırakmasının tek şartı olarak bunu belirtmiş. Milyonları kaçırmak istemeyen kardeş ise Sandra’nın bu isteğini yerine getirmiş.

Cenazeyi izlemeye gelen 300 kişi

Akrabalarının dışında bu ilginç cenaze törenini izlemeye gelen 300 kişi olmuş. Cenazenin bir Ferrari ile olması da ayrı sorunları ortaya çıkarmış. Mezar soyguncularının Ferrari’yi çalma ihtimaline karşı otomobil özel bir konteyner içinde toprağa gömüldükten sonra üzerine beton dökülmüş.

Sandra West bir milyoner olarak ölmenin nasıl olacağını düşünerek böyle ses getiren kendi cenaze törenini bu şekilde planlamış. Günümüzde kocasının yanındaki mezarın üzerinde sadece küçük bir mezar taşı bulunan Sandra West diğer dünyaya Ferrari 330 GTC ve dantelli geceliği ile hızlı bir geçiş yapmış olsa gerek.

Mekanı cennet olsun diyelim…

 

 

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.