Ferrari SF90 Stradale çekiciden düştü

 

Ferrari SF90 Stradale çekiciden düştü

Tasarımcı Flavio Manzoni’nin çizgileri ile hayata geçen Ferrari SF90 Stradale 3990cc V8 çift turbo motor ve elektrikli bir güç aktarma sistemine sahip. Hİbrit olan Ferrari SF90 Stradale’nin benzinli motoru 769 beygir ve elektrik motoru ise 217 beygir güç üretiyor. Toplamda 986 hp yada 1000 ps gücüne sahip.

Otomobilin model adının açılımı ise S=Scuderia F=Ferrari, 90 rakamı ise markanın yarışlardaki 90. yılını temsil etmekte. Stradale kelimesinin karşılığı ise “yol için yapılmış anlamına” geliyor.

Bu supersport otomobilin Avrupa kıtasındaki 2. el satış fiyatları ise 560 bin ile 750 bin euro arasında değişiyor.

Ferrari SF90 Stradale çekiciden düştü

Düşen Ferrari

Sıfırının milyon euro fiyatlara ulaştığı bu otomobil onu taşıyan aracın rampası ile birlikte yere düşüyor. İngiltere’de yaşayan Afrika kökenli Bav Majithia bir milyoner ve düşen bu Ferrari’den başka bir çok supersport otomobile sahip. Videoyu çekip insatagram’a yükleyen  Bav Majithia ve yaşanan olay üzerine şunları yazmış.

“senaryoyu hayal et. yeni bir Ferrari sipariş ettim, aylarca bekledim ve teslimat bugün olduğu söylendi ve sonra teslimatta bu gerçekleşti. Sizce hasar görmüş mü?”

 

Arabanın ne kadar hasar gördüğünü söylemek zor ama büyük olasılıkla çeşitli süspansiyon bileşenlerinde hasar meydana geldi ve supersport otomobilin ön tamponu da çekici araca takılarak havada kalıyor.

Umarız çekicinin kaskosu vardır😃

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.