F1 pilotundan 149 km’de GTR-R35

F1 pilotundan 149 km’de GTR-R35

Sebastian Vettel’in Nissan GT-R Black Edition aracı sadece 149 km’de satışa çıktı.

Dört kez Formula 1 Dünya Şampiyonu olan Vettel’in garajında Ferrari Enzo, Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series gibi bir çok egzotik otomobil bulunuyor. Bu otomobiller içinde GT-R kesinlikle en değerlisi olmasa da, hala bir ikon olarak kabul ediliyor.

Metalik siyahın sade bir tonuyla kaplanan Vettel’in eski GT- R’si, yalnızca Black Edition modelinde bulunan özel 20 inç Rays jantlarla donatılmış olarak geliyor. Turuncuya boyanmış fren kaliperleri, dış kısma ekstra bir hava katıyor. Kabinde siyah ve kırmızı deri kaplı Recaro koltuklar bulunur.

Sadece 149 km’de olan Black Edition Nissan Skyline GTR-R35 için satış fiyatı 219 bin siterlin olarak belirlenmiş. Bir GTR R-35 için serbest piyasada dahi çok yüksek olan bu bedel sadece otomobilin  Vettel’e ait olması sebebi ile bu kadar yüksek olduğunu gösteriyor.

Çok mu pahalı?

Ebay.uk’de satışta olan GTR R-35’lere bir göz attık. 37 bin sterlinden başlayan fiyatlara R35 bulabiliyorsunuz. Vettel’in Black Edition GTR R35’ine benzeyen başka bir otomobilin fiyatı 40 sterlin’e bulabiliyorsunuz.

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir