ebay günlükleri: En ucuz Volkswagen

ebay günlükleri: En ucuz Volkswagen

Bu yazı dizisinde ebay İngiltere’deki ucuz otomobilleri araştırıp sizlerle paylaşıyoruz. Her markanın en ucuz sürülebilir durumdaki modellerinin satılık ilanını ve detaylarını bulup ülkemizdeki en ucuz aynı model ile fiyatları karşılaştırıyoruz. Fiyatlarına baktığımız otomobiller için tamamını İngiltere’yi referans alıyoruz, Almanya veya Amerika ebay sitelerinde bazı zamanlarda daha da ucuz otomobiller bulunabiliyor.

Bu serinin diğer yazıları olan en ucuz Mercedes, Porsche Subaru ve BMW yazılarına buradan ulaşabilirisiniz.

ebay günlükleri: En ucuz Mercedes

Volkswagen markasının B segmentindeki modeli olan Polo 1975 yılından bu yana üretilmektedir. Yazımıza konu olan Polo ise 4 nesil olup günümüzde ise 6 nesil Polo satılmaktadır.

Ebay İngiltere’deki en ucuz Volkswagen modellerini sıraladığımızda  karşımıza çıkan 2002 model Polo’nun fiyatı ve diğer detayları şu şekilde.

201 bin kilometrede olan otomobil 1.2 litre manuel vites ve açıklamada belirtilene göre bakımları yetkili serviste yapılmakta imiş. Yaşına bağlı olarak ufak tefek çiziklerinin olduğu da ek olarak belirtilmiş.

Bizlerin en çok dikkatini çeken detay ise fiyatı oluyor. 2002 model Volkswagen Polo için 750 sterlin bedel biçilmiş. Aynı otomobili sahibinden.com sitesinde arattığımızda ise en ucuz 4. nesil Polo’yu 98 bin liraya bulduk.

İngiltere’de en düşük maaşlı işte çalışan kişi 1 ayda 2000 sterlin para kazanıyor. Demek oluyor ki 8 iş günü çalışan kişi bu bu Volkswgen Polo’yu satın alabiliyor.

Türkiye’de ise 4250 lira asgari ücretli kişi hiç yemeden içmeden para biriktirirse bu otomobili 23 ayda satın alabiliyor.

Ortaya çıkan sonuç ülkemiz ekonomisinin ne yazık ki çok kötü olduğudur.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir